به گزارش افکارنیوز،

 احمد مسجد جامعی در جریان نودویکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به نامگذاری 14 مهرماه به عنوان روز تهران اظهار کرد: در سال گذشته و به همراه رئیس شورای شهر تهران، از تعدادی از مراکز تهران بازدید داشتیم و در ادامه پیشنهادی دادیم که سینماداران، در روز تهران تسهیلاتی را در اختیار شهروندان قرار بدهند و بر همین اساس قرار شد که قیمت سینما در روز تهران نیم‌بها باشد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس نیز میراث فرهنگی استان تهران نیز اعلام کرده است که در این روز (14 مهر ماه) بازدید از موزه‌ها رایگان خواهد بود که انتظار می‌رود شهرداری تهران گلدان‌هایی را به پاس سینماداران و میراث فرهنگی برای آنها ارسال کند.

مسجدجامعی گفت: در تهران 320 اثر ثبت شده است که در روز تهران این آثار معرفی می‌شود. ضمن اینکه کانون فرهنگی مساجد و کانون پرورشی آموزش و پرورش برنامه‌هایی را برای روز تهران پیش‌بینی کرده است که علاوه بر آن کانون پرورشی آموزش و پرورش کار مشترکی را برای تورهای تهران‌گردی از 22 منطقه در دستور کار قرار داده است.

عضو شورای شهر تهران گفت: علاوه بر برنامه‌های اشاره شده برنامه ویژه‌ای برای بازنشستگان و سالمندان در روز تهران پیش‌بینی شده است که در این رابطه باید از همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سازمان زیباسازی، وزارت ارشاد، اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، اداره پست و آموزش و پرورش قدردانی شود.

وی در پایان گفت: امیدواریم در روز تهران فرصتی نیز برای حضور شورایاران و ان جی او ها باشد.