به گزارش افکارنیوز،

علی نوذرپور شهردار منطقه 22 با اشاره به طرح حذف کاشت چمن در شهر تهران خاطر نشان کرد: برای اولین بار طرح چیپس درختی را بجای چمن کاری در شهر تهران انجام دادیم تا به عنوان طرح نوین و پایلوت در دیگر مناطق اجرا شود.

نوذرپور با بیان توضیحاتی در مورد این طرح زیست محیطی گفت: به منظور کمک به جوان‌سازی درختان و ایجاد شرایط مناسب رشد، هزاران اصله درخت در سطح منطقه 22 هرس می‌شود که بلااستفاده دپو و دور ریخته می‌شدند. با اجرای این طرح سرشاخه‌های هرس شده به چرخه بازیافت برگشت داده شد و از آنها در موضوعات محیط زیستی و خدمات شهری استفاده کردیم.

شهردار منطقه22 افزود: سرشاخه‌های هرس شده به وسیله ماشین آلات به چیس درختی تبدیل و با اکسید آهن موجود در کشورمان رنگ طبیعی زده می‌شوند و هیچ گونه آسیبی برای طبیعت ندارند.

چیپس درختی به جای چمن‌کاری در تهران + عکس

نوذرپور با بیان اینکه این طرح کمک شایانی به زیباسازی فضای سبز شهری کرده است، ادامه داد: با اجرای این طرح، فضای وسیعی از سطح منطقه را با رنگها و الگوهای ایرانی می‌توان زینت داد که شباهت و هم زیستی زیادی با فضای سبز دارد.

وی یکی از مزایا و فواید زیست محیطی این طرح را صرفه جویی در مصرف آب دانست و افزود: استفاده از این چیپس درختی در زیر درختان باعث کند شدن 60 درصدی تبخیر آب آبیاری درختان  و نیز باعث کاهش 4 برابری هزینه ریالی آبیاری درختان شده است.همچنین این طرح با همکاری سازمان زندانها انجام می‌شود تا به بتوانیم به اشتغال زایی زندانیان کشور کمکی شود.