به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین اشتری فرمانده  نیروی انتظامی در حاشیه همایش ملی طلایه‌داران فرهنگ ترافیک در جمع خبرنگاران، با تبریک هفته ناجا، اظهار داشت:‌امروز همایش طلایه‌اران فرهنگ ترافیک با حضور دانش‌آموزان، مربیان و معاونان آموزش و پرورش و جمعی از همکاران پلیس راهور برگزار شد.

فرمانده  نیروی انتظامی تصریح کرد:‌در تحقیقاتی که صورت گرفت نقش 19 درصدی همیاران پلیس، پلیس‌یاران وفرهنگ‌یاران در کاهش تخلفات نمایان شد و این آمار،‌آمار قابل ملاحظه‌ای بود.

این مقام ارشد نیروی انتظامی ادامه داد: هر چقدر فرهنگ ترافیک و قانونمداری و اجرای قوانین ارتقا یابد مسلما برای سلامت مردم، سرنشینان خودرو و خود راننده مؤثر خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد:‌ که با همکاری رانندگان،‌ همیاران پلیس و خانواده‌ها بتوان گام‌های موثری در راستای ارتقاء فرهنگ ترافیک و کاهش تلفات برداشت.

سردار اشتری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از همیاران پلیس در سال‌های آینده استفاده می‌شود یا نه، گفت: بنای ما این است که با این افراد به صورت همیشگی ارتباط داشته باشیم. البته بسته به میل آنها و فرصتی است که داشته باشند؛ تعداد زیادی از پلیس‌های افتخاری که در سن‌های مختلف هستند ابتدا عضو همیاران پلیس بودند؛ پلیس‌های افتخاری ما هم اکنون متشکل از دانشجویان، معلمان، و افراد شاغل در گروه‌های دیگر است.

وی در خصوص طرح صندلی کودک گفت: ما نظرات خود را به صورت کارشناسی اعلام کردیم و امیدواریم هر چه سریع‌تر موضوع اجباری شدن صندلی کودک ابلاغ شود.

سردار اشتری از مردم و به خصوص رانندگان درخواست کرد که با رعایت قوانین و مقررات هم در راستای حفظ سلامت خود و کودکان اقدام کرده و هم رفتارشان به گونه‌ای باشد که نیازی به اعمال قانون و جریمه نباشد.

وی در خصوص قاچاق سوخت در مرزهای شرقی کشور اعلام کرد: بر اساس مصوبات شورای امنیت و ابلاغ آن به استانداران ورده‌های کنترلی و نظارتی، این نظارت انجام می‌شود و شاهد افزایش کشفیات سوخت قاچاق هستیم.

فرمانده  نیروی انتظامی گفت: با توجه به تفاوت قیمت سوخت در کشورهای همسایه میل برای قاچاق بیشتر شده و امیدواریم با همکاری شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و همکاری مسئولان بتوانیم بیشتر از گذشته مانع خروج سوخت شویم.

سردار اشتری در پاسخ به سوالی در خصوص چگونگی برخورد پلیس با رانندگانی که به تذکرات همیاران پلیس توجه نمی‌کنند، گفت: در راهور سازوکاری اندیشیده شده و با کسانی که تخلف می‌کنند طبق گزارشات تذکر داده شده و در صورت لزوم برخورد می‌شود.