به گزارش افکارنیوز،

 دارید آشپزی می کنید و ناگهان دستتان بریده می شود و خونش روی لباستان می  ریزد؟! فرزند دلبندتان  در حین بازی زخمی می شود و خونش لباس را کثیف می کند؟ محل کارتان به گونه ای است که احتمال دارد لباستان به خون آغشته شود؟ و هزاران دلیل دیگر که  ممکن است لباس های شما را خونی کند.

اما سوالی که پیش می آید  درباره نحوه و روش پاک کردن خون از لباس است.  بهتر است نگران این مورد نباشید چرا که روش ها و ماده های مختلفی برای شستن خون از لباس وجود دارند. تنها فرق لکه های خونی با سایر لکه ها ارگانیک بودن آن است. به علت این که خون با دارا بودن مواد طبیعی و تشکیل یافته از پروتئین  در زمان حرارت دیدن به یکدیگر متصل می شوند و برای همیشه روی لباس شما خونی می ماند. به همین خاطر ذکر این نکته ضروری است که بدانید نباید تحت هیچ عنوان از  آب گرم برای پاک کردن خون از لباس استفاده کرد.

پس اولین کاری که بایستی انجام دهید این است که لباس خونی را  فورا زیر آب سرد بگیرید. در ادامه با ما همراه شده تا ۶ ماده موثر و فوق العاده قوی و البته آسان ترین روش های پاک سازی لکه های خونی از لباس را بشناسید.

بهترین روش های پاک کردن خون از لباس چیست؟

ما در این جا علاوه بر بهترین ها، آسان ترین روش ها و در دسترس ترین ماده های پاک کننده لکه های خونی را معرفی می کنیم که عبارتند از؛

آب سرد!

بله برای این که در کم ترین زمان ممکن از شر لکه خونی روی لباستان خلاص شوید بایستی فورا آن را در آب سرد خیس کنید و بگذارید سه الی چهار ساعت بماند . بعد از گذشت این مدت زمان با کمک مایع لباسشویی خون را از لباس پاک کنید.

پودر بچه برای شسن خون از لباس!

اگر جایی مانند پارچه مبلتان یا وسیله ای خونی شده می توانید از ترکیب پودر بچه با آب یک خمیر درست کرده و آن را روی لکه قرار دهید. بعد از این که خمیرتان خشک شد آن را جدا کنید. در صورت عدم پاک سازی کامل خون از پارچه می توانید از نشاسته ذرت نیز کمک بگیرید.

سرکه روشی فوق العاده برای از بین بردن خون از لباس!

 

اجازه ندهید لکه خون روی لباس خشک شود. اگر لباستان خونی شد سریع آن را تعویض کرده و از سرکه سفید برای پاک کردنش کمک بگیرید.  وقتی سرکه را بر روی لباس خونی تان ریختید برای پنج تا ده دقیقه صبر  کنید و سپس با استفاده از یک پارچه و یا حوله آن را شست و شو دهید. اگر لازم شد چندین دفعه این روش را تکرار کنید تا لکه به طور کامل از بین برود.

نوشابه برای پاک کردن لکه خونی لباس!

اصلا به فکرتان رسیده بود که نوشابه می تواند یک پاک کننده باشد؟  از مضرات نوشابه بگذریم  و  یک فایده خوب این نوشیدنی را به شما بگوییم.

گاهی ممکن است شما  به صورت اتفاقی دچار این مشکل شوید.  پس نا امید نشوید و سریع یک نوشابه بخرید و لباس خودتان را در آن قرار دهید و بگذارید یک شب بماند تا کاملا خیس شود و سپس آن را بشورید.

آب اکسیژنه!

برای پاک کردن خون از لباس آب اکسیژنه  ۳ درصد را روی لکه مورد نظر ریخته و آن را با آب شست و شو دهید. آمونیاک نیز می تواند در پاک کردن خون از  لباس مورد استفاده قرار گیرد.

از WD_40  استفاده کنید!

WD_40 یک روان کار قوی است که می توانید آن را به صورت اسپری کردن جهت شستن خون از لباس به کار ببرید. توجه داشته باشید که هر چه سریع تر اقدام به پاک کردن خون از لباستان کنید، راحت تر از شرش خلاص خواهید شد.

امیدواریم با استفاده از این ماده ها در سریع ترین زمان ممکن و به شکلی آسان لکه خون را از روی لباس های خود پاک کنید .