به گزارش افکارنیوز،

 محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در مراسم افتتاح مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استفاده از تکنولوژی‌های برتر موضوعی واجب است و برای مدیریت ترافیک در شهر تهران و به ویژه مدیریت ترافیک خودرو محور، داشتن مرکز کنترل ترافیک اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه در گذشته پلیس راهور مرکز کنترل ترافیک مناسبی داشت، تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری دارای یک مرکز کنترل ترافیک است و با توجه به اینکه تکنولوژی پیشرفت کرده و امکانات بیشتری برای گرفتن آمار و تصاویر فراهم شده است، لذا سردار مهماندار رئیس پلیس راهور ناجا تصمیم گرفته است که کنترل ترافیک را با تکنولوژی برتر تجهیز کند و تقریبا از یک سال پیش کار شروع شد و خوشبختانه توانستند در هفته نیروی انتظامی آن را به ثمر برسانند و امروز شاهد راه اندازی مرکز کنترل ترافیک هستیم.

هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: این اقدام، همکاری پلیس راهور و شهرداری را بیشتر می‌کند و سبب می‌شود کنترل دقیق‌تری را نسبت به ترافیک شهر داشته باشند.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه تصریح کرد: دیگر استفاده از سیاست‌های خودرو محور، از میزان ترافیک در تهران نمی‌کاهد، بلکه موجب بیشتر شدن آن هم می‌شود زیرا مردم را تشویق می‌کند که از خودروی شخصی استفاده کنند، لذا ما باید سیاست‌های خود را به سمت حمایت جدی از حمل و نقل عمومی تغییر بدهیم.

وی با تأکید بر اینکه تهران به سیستم حمل و نقل ریلی احتیاج فراوان دارد،‌ افزود: خوشبختانه زیر ساخت‌های آن در طول سال‌های گذشته ساخته شده و ما در حال حاضر بیش از 200 کیلومتر مترو داریم و نزدیک 200 ایستگاه می‌توانیم در اختیار داشته باشیم و متأسفانه چون به درستی تجهیز نشده است، نمی‌توانیم از این امکانات استفاده کنیم و اولویت اول ما این است که با تأمین تجهیزات مترو سفرهای مترو را به 7 میلیون برسانیم.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه باید به سمت استفاده از اتوبوس‌های برقی پیش برویم، تصریح کرد: استفاده از اتوبوس‌های برقی آلودگی کمتری دارد و باید با 9 هزار اتوبوس سیستم حمل و نقل خود را تقویت کنیم و اگر این حرکت را انجام دهیم، با ترافیک مبارزه کردیم.

رئیس شورای شهر تهران در خصوص وضعیت بازنشستگی افشانی گفت: هنوز دیوان محاسبات در این مورد چیزی را به صورت کتبی به ما ابلاغ نکرده است.