به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ کارآگاه رضا موذن اظهار داشت: دومین مرحله از طرح عملیاتی مبارزه با سارقان وسائط نقلیه سبک به مدت سه روز و به صورت همزمان در سراسر کشور به اجرا گذاشته شد.

وی با اشاره به جمع بندی استان‌های سطح کشور افزود: افسران پیجوی مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در مدت یاد شده موفق شدند ۲۴۶ دستگاه خودرو و ۳۷۵ دستگاه موتور سیکلت مسروقه را کشف کنند.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در این راستا ۱۶۴ نفر سارق و مالخر نیز دستگیر شدند، تصریح کرد: نرخ کشف به وقوع این طرح عملیاتی نسبت به کل وقوعات وسائط نقلیه در مرداد ماه سال جاری تقریبا ۶ درصد می‌باشد.

وی ادامه داد: سطح کشفیات وسائط نقلیه مسروقه نسبت به عملکرد مشابه اجرا شده در مرحله اول تقریبا ۲.۳ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ موذن با بیان اینکه این طرح عملیاتی در اواخر مرداد ماه سال جاری انجام شد، گفت: طرح عملیاتی مبارزه با سرقت وسائط نقلیه در مقایسه تعداد افراد دستگیر شده نسبت به طرح مشابه سال قبل نیز با افزایش ۹ درصدی مواجه بوده است.

وی تصریح کرد: از علل عمده موفقیت در سطح کشفیات یگان‌ها در مدت زمان اجرای طرح یاد شده را می‌توان به زمان مناسب اجرای، اهتمام نیرو‌ها و همکاری مناسب رده‌های همکار به ویژه پلیس پیشگیری و راهنمایی و رانندگی اشاره کرد.

این مقام انتظامی در پایان به شهروندان توصیه کرد: خودروی خود را به لوازم ایمنی، نظیر سوئیچ مخفی، قفل سوئیچی، دزدگیر، قفل پدال و فرمان، محافظ کامپیوتر خودرو و سایر وسایلی که از باز کردن در خودرو و روشن کردن آن توسط سارقان جلوگیری می‌کنند و یا حداقل آن را به تاخیر می‌اندازد، مجهزکنید.

وی افزود: برای توقف‌های طولانی مدت مثل رفتن به مراکز خرید، اماکن تفریحی و زیارتی و ... حتما از پارکینگ‌های عمومی استفاده و در صورت در دسترس نبودن، خودروی خود را در معرض دید گشت‌های پلیس پارک کنید.