به گزارش افکارنیوز،

 مجتبی قدیانی در آستانه برگزاری همایش تازه‌های سرطان کولورکتال با اشاره به اینکه سرطان روده بزرگ، سومین سرطان شایع در دنیاست و در کشورهای توسعه یافته و صنعتی شیوع بیشتری دارد، گفت: این نوع سرطان در کشور ما نیز به دلیل تغییر در سبک زندگی رو به افزایش است.

وى افزود: دلایل زیادی می‌تواند در ابتلا به سرطان روده بزرگ نقش داشته باشد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ابتلا به پولیپ های غیرسرطانی روده و راست روده در جداره داخلی این عضو، سابقه خانوادگی، وجود فاکتورهای غیرطبیعی ژنتیکی، نوشیدن مشروبات الکلی و بیماری‌های حاد شکمی اشاره کرد.

قدیانى اذعان داشت :در  همایش یکروزه  سرطان کولورکتال که با همکارى انجمن خون و سرطان بالغین ایران و گروه خون و آنکولوژى دانشگاه علوم پزشکى شهید بهشتى برگزار مى شود، بیمارستان طالقانى میزبان پزشکانى مجرب است که به ارائه آخرین دستاوردهاى علمى در خصوص تشخیص و درمان این بیمارى خواهند پرداخت.

وی ادامه داد: در این همایش پیرامون محورهایى نظیر تازه های جراحى سرطان کولورکتال، تازه هاى شیمی درمانی در درمان سرطان کولورکتال و دسترسى بیماران به درمان هاى جدید بحث و تبادل نظر انجام خواهد شد.

فوق تخصص خون و سرطان خاطرنشان کرد: این کنگره علمى از امتیاز بازآموزى براى گروه هاى هدف برخوردار است که فوق تخصص خون و سرطان ، متخصص پرتودرمانى، پزشکان عمومى، متخصص جراحی ،متخصص داخلی، دکترای ژنتیک، دکترای علوم آزمایشگاهى، فوق تخصص گوارش و کبد بالغین، متخصص آسیب شناسى و متخصص رادیولوژی از جمله گروه هاى هدف این همایش هستند.