به گزارش افکارنیوز،

 کانال منتسب به شهردار تهران اعلام کرد با توجه به تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان و با  عنایت به این نکته که قانون مذکور شامل حال دکتر افشانی شهردار تهران هم می‌شود ایشان به زودی از این مسئولیت استعفا کرده و شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار بعدی وارد عمل خواهد شد.

بعد از انتشار این خبر بلافاصله کانال روابط عمومی شهرداری تهران اعلام کرد: از دقایقی پیش برخی کانال‌ها خبری با استناد به کانالی که پیش از این از سوی مرکز ارتباطات شهرداری انتسابش به سیدمحمدعلی افشانی رسماً تکذیب شده بود اقدام به بازنشر خبر استعفای شهردار تهران کرده  تأکید می‌کنیم افشانی در تلگرام کانالی ندارد و حساب‌های کاربری شهردار صرفاً در اینستاگرام و توئیتر با عنوان افشانی مدیا فعالیت می‌کند.

ناهید خداکرمی عضو شورای اسلامی شهر تهران این خبر را تکذیب کرد و گفت: خبری از استعفا نیست و همچنان معتقد هستیم که قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل حال شهردار تهران نمی شود.

همچنین زهرا صدر اعظم نوری در گفت و گو با خبرنگار فارس گفت: استعفا به شورای شهر تهران نرسیده است. آقای افشانی همچنان در حال انجام امورات شهر است. شورای شهر هم پیگیر قانون منع به کارگیری بازنشستگان است. 

وی ادامه داد: شورا در این باره به وزارت کشور نامه نوشته است.