به گزارش افکارنیوز،

اکبر جوهری امشب در برنامه تلویزیونی صدا و سیمای مرکز استان با اشاره به دستورات لازم داده شده به پزشکی قانونی برای بررسی ادعای تعرض به "دنیا ویسی" اظهار داشت: پس از وصول نظر قطعی پزشکی قانونی درباره علت مرگ این دانش‌آموز، اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد.

وی گفت: مردم هیچ نگران نباشند چرا که دستورات لازم را صادر کرده‌ایم و با جدیت موضوع را پیگری خواهیم کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان با اشاره به برخی فضاسازی‌ها تصریح کرد: این فضاسازی‌ها جزو ایجاد التهاب، نتیجه‌ای نخواهد داشت و از اصحاب رسانه و خبرگزاری‌ها این درخواست را داریم که اولاً فعلاً اطلاع‌رسانی انجام ندهند تا اینکه نتیجه به‌صورت دقیق مشخص شود.

جوهری در پاسخ به این سؤال که آیا دادستانی با فضاسازی‌های ایجادشده برخورد خواهد کرد یا خیر افزود: قطع به یقین برخورد خواهیم کرد، متأسفانه اکنون فضا را به سمتی می‌برند که خدایی ناخواسته تهمت وارد می‌کنند که این درست نیست، اینکه هنوز نتیجه‌ای مشخص نشده ما هم نمی‌دانیم این خبر‌های کذب را از کجا می‌آورند و منتشر می‌کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان خاطر نشان کرد: هنوز پزشکی قانونی نظریه‌ای در مورد علت مرگ"دنیا ویسی" نداده و ما هم پیگیری‌ها خود را انجام می‌دهیم و دستگاه قضا بدون کوچک‌ترین تأثیرپذیری از این فضاسازی‌ها کار خود را انجام می‌دهد.

جوهری گفت: براساس مستندات قانونی، بازسازی صحنه و نظریه پزشکی قانونی علت مرگ را مشخص می‌کنیم و اگر کسی هم قصوری داشته باشد، بدون کوچکترین اغماضی برخورد خواهد شد.