به گزارش افکارنیوز،

مرتضی الویری‌ رئیس شورای عالی استان‌ها صبح امروز در دهمین اجلاس این شورا که در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به حادثه تروریستی اهواز گفت: این حادثه نشان داد که جمهوری اسلامی توانسته است در دریای آشوب زده منطقه امنیت کشور را حفظ کند.

رئیس شورای عالی استان‌ها تصریح کرد: وقوع این حادثه ایجاب می‌کند که با عوامل حادثه برخورد جدی شود و ریشه‌های آن را خشک کنیم‌.

وی با اشاره به جلسات مشترک شورای عالی استان‌ها و دیوان عدالت اداری اظهار کرد: در طول 4 ماه اخیر جلسات منظمی به ابتکار آقای بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری شکل گرفته است که در این جلسات اعضای شورای عالی استان‌ها، معاونین آقای بهرامی در دیوان عدالت اداری و همچنین دو نفر از اعضای شورای شهر تهران حضور دارند.

الویری‌ با بیان اینکه در این جلسات بحث‌های کارشناسی دقیقی انجام می‌شود و اختلاف نظرها‌ مورد بحث قرار می‌‌گیرد، ادامه داد: با پیگیری‌های صورت گرفته سلسله‌ جلساتی در سطح مدیران، نمایندگان مجلس، شورای عالی استان‌ها و شورای شهر تهران برگزار شده است. با تفاهمی که با ریاست دیوان شکل گرفته، این جلسات گام مهمی برای هماهنگی در ساختار شده است و تاکنون درباره برخی موضوعات به تفاهم رسیده‌اند.

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه دو موضوع دیگر در حال بحث کارشناسی است، افزود: اولین موضوع حذف پارکینگ و موارد مربوط به آن است و دیگری اخذ عوارض از ساختمان‌های نیمه‌ کاره و رها شده در سطح شهر است.

وی با بیان اینکه با همکاری یکدیگر درباره عوارض و حدود آن کار کارشناسی مشترک انجام خواهد شد و به کمیسیون‌های مربوطه در مجلس ارسال می‌شود گفت: با توجه به حضور نمایندگان دستگاه قضایی لازم است ساز و کاری اتخاذ شود تا نظرات دیوان مورد توجه قرار گیرد.

در این اجلاس بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری و همچنین مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران حضور دارند.