به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ احمد نجفی اظهار داشت:۲۶ اسفندماه سال گذشته فردی با مراجعه به کلانتری ۱۵۱ چیتگر به مأمورین اعلام کرد که توسط سرنشینان یک خودرو پراید و به بهانه‌ی اینکه با یک عابر پیاده تصادف کرده و از محل تصادف متواری شدم، مورد اخاذی قرار گرفتم.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری پرونده جهت رسیدگی و ادامه تحقیقات در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت؛ شاکی پرونده پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "ساعت ۰۷:۳۰ صبح با خودرو شخصی در اتوبان آزادگان در حال تردد بودم که ناگهان در لاین کندروی بزرگراه یک عابر پیاده به ماشین من نزدیک شد و از قسمت آیینه‌ی خودرو با ماشین برخورد کرد؛ بلافاصله ماشین را متوقف کرده و قصد داشتم تا جهت بررسی تصادف از ماشین پیاده شوم که این شخص (عابر پیاده) با تکان دادن دست عنوان کرد که اتفاق مهمی برایش نیفتاده و مشکلی ندارد و از من خواست تا ادامه‌ی مسیر دهم. با اطمینان از صحت و سلامت این شخص، به مسیر خود ادامه داده، اما هنوز مسافت زیادی نرفته بودم که ناگهان یک پراید سفید با دو سرنشین با بوق زدن و روشن کردن چراغ مرا مجبور به توقف کرد؛ پس از توقف، این دو نفر مرا از ماشین پیاده کرده و به نزدیک خودروی خودشان بردند و با نشان دادن جوانی که بر روی صندلی عقب خودرو دراز کشیده و از ناحیه دست اظهار ناراحتی و درد می‌کرد، مدعی شدند که من از محل تصادف فرار کردم. در ادامه، به بهانه‌ انتقال مصدوم به بیمارستان یکی از آن‌ها سوار ماشین بنده شد و در طی مسیر با جوسازی و ترساندن مرا مجبور کرد تا به بهانه‌ی پرداخت هزینه درمانی بیمارستان مبلغ ۳ میلیون تومان را به حساب اعلامی از سوی آن‌ها واریز کنم. پس از واریز پول این شخص مدعی شد که خودشان فرد مصدوم را به بیمارستان منتقل خواهند کرد و پس از آن به سرعت از ماشین پیاده شده و در ادامه هر سه نفر با خودرو پراید از محل متواری شدند.

با آغاز رسیدگی به پرونده و انجام اقدامات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره پنجم موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد اخاذی قرار گرفتند؛ در چندین مورد مشابه، تعدادی از مالباختگان زمانیکه متوجه‌ی موضوع اخاذی شده و قصد تماس با پلیس را داشتند، سارقین آن‌ها را مورد ضرب وشتم قرار داده و با تهدید سلاح سرد از آن‌ها زورگیری کرده بودند. یکی از این مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با خودرو شخصی در اتویان شهید همت در حال تردد بودم که با یک عابر پیاده تصادف کردم. زمانیکه از من درخواست واریز پول شد متوجه شدم که تصادف صرفا یک ظاهرسازی است؛ قصد داشتم تا طی تماس تلفنی با ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع دهم که ناگهان مورد ضرب وشتم قرار گرفتم طوریکه به علت شدت ضربه‌ وارد شده به صورت بیهوش شدم؛ در همان زمانیکه زیر دست و پای سارقین افتاده بودم، آن‌ها با تهدید سلاح سرد اقدام به گرفتن رمز عابربانک من کرده و پس از سرقت کارت عابربانک تمامی وجوه داخل حساب را خالی کردند.

با شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از زمان و محدوده‌های وقوع سرقت، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از خودرو‌های مورد استفاده از سوی سارقین شدند. خودرو پراید شناسایی شده متعلق به همسر یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه‌ای بنام محسن (۲۷ ساله) بود که به صورت قولنامه‌ای خریداری شده و در اختیار سارقین قرار گرفته بود.

با شناسایی تصویر محسن از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه محسن در شهرستان شهریار – منطقه خادم آباد شدند. به این ترتیب و با شناسایی محسن به عنوان یکی از اعضای گروه سارقین که در بیشتر سرقت‌ها حضور و مشارکت مستقیم داشت، کارآگاهان اداره پنجم پلیس ضمن هماهنگی با شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران و اخذ نیابت قضایی به شهرستان شهریار اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری محسن شدند.

محسن در همان مراحل اولیه‌ دستگیری لب به اعتراف گشود و با اعتراف به ده‌ها فقره اخاذی و سرقت از رانندگان، دیگر همدستان و اعضای گروه را معرفی کرد و عنوان داشت که با انواع خودرو‌های سواری متعلق به اعضای گروه و در قالب گروه‌های دو یا ۳ نفره اقدام به اخاذی و زورگیری از رانندگان در پوشش ایجاد تصادف ساختگی کردند.

نهایتا با شناسایی تمامی اعضای گروه که همگی آن‌ها در منطقه خادم آباد سکونت داشتند، تعداد ۱۰ عضو دیگر این گروه از سارقین که تمامی آن‌ها بار‌ها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، مواد مخدر، نزاع و درگیری، اخاذی به شیوه ایجاد تصادف ساختگی و ... دستگیر و روانه‌ی زندان شده بودند، شناسایی و طی چند عملیات جداگانه در همان مرحله‌ دستگیری اولین متهم پرونده (محسن) دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

در زمان دستگیری متهمین و در بازرسی از مخفیگاه‌های آن‌ها تعداد زیادی عابربانک متعلق به سایر افراد کشف شد که در تحقیقات از متهمین مشخص شد که این گروه از سارقین حرفه‌ای با شناسایی افراد بلامکان و معتاد، با پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار تومان اقدام به افتتاح حساب بانکی کرده و با بهره گیری از حساب‌های بانکی متعلق به افراد بلامکان و معتاد نسبت به اخاذی و سرقت از مالباختگان اقدام می‌کردند. تنها در یکی از حساب‌های متعلق به متهمین، بیش از ۲۰۰ میلیون تومان شناسایی شد؛ همچنین یک باب منزل خریداری شده از پول حاصل از سرقت‌ها نیز در شهرستان شناسایی و برابر دستور قضایی توقیف شد.

سرهنگ کارآگاه احمـد نجفی، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمین به ده‌ها فقره سرقت و اخاذی به شیوه ایجاد تصادف ساختگی، سوابق متهمین در اجرای جرایم مختلف بویژه در انجام سرقت‌های مشابه، شناسایی ده‌ها مالباخته در همان مراحل اولیه تحقیقات و به منظور شناسایی دیگر و شکات پرونده، هماهنگی‌های لازم با مقام محترم قضایی جهت انتشار بدون پوشش تصاویر این گروه ۱۱ نفره از سارقین انجام شده است؛ لذا ازکلیه شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی متهمین شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

 

دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت

دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت

دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت  دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت  دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت

دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت  دستگیری باند 11 نفره زورگیری و سرقت