به گزارش افکارنیوز،

سعید صوفی نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها در خصوص تشکیل فراکسیون توسعه روستایی اظهار داشت: این فراکسیون برای نخستین بار است در شورای عالی استان‌ها تشکیل می‌شود و می‌تواند نقش به‌سزایی در توسعه امور روستایی داشته باشد.

وی‌ ادامه داد: در حال حاضر ۲۶ درصد از جمعیت ۸۰ میلیونی ایران در روستاها زندگی می‌کنند و بخش زیادی از افرادی که در شهرها نیز ساکن هستند با روستاها ارتباط دارند و رفت و آمد می‌کنند و این در حالی است که توزیع نامتناسب خدمات، امکانات و تجهیزات جوابگوی این جمعیت نیست و باید در خصوص توزیع امکانات بازنگری شود.

نماینده استان مرکزی در شورای عالی استان‌ها با اشاره به جایگاه شورای عالی استان‌ها گفت: بر اساس اصل ۱۰۱ قانون اساسی تشکیل شورای عالی استان‌ها در راستای جلوگیری از تضعیف و جلب همکاری در تهیه برنامه‌های عمرانی و رفاهی استان‌ها و نظارت بر اجرای هماهنگ آنها است.

صوفی گفت: یکی از کارویژه‌های مهم شورای عالی استان‌ها رفع تبعیض میان سکونتگاه‌های شهری و روستایی است. بنابراین جای فراکسیون توسعه روستایی در شورای عالی استان‌ها خالی بود که با مشورت نمایندگان این فراکسیون تشکیل شد.

نماینده شورای عالی استان‌ها در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ۱۸ عضو دیگر شورای عالی استان‌ها که دغدغه توسعه روستاها را نیز داشتند، در تشکیل فراکسیون توسعه روستایی سهیم بودند و در صحن شورای عالی پس از بررسی‌های لازم تشکیل این فراکسیون به تصویب رسید.

وی گفت: باید به روستاها توجه بیشتری شود چراکه مسیر توسعه از روستاها می‌گذرد و با توجه به شرایط فعلی جامعه توجه به روستاها در حوزه گردشگری، تولید و فرهنگ‌سازی نقش به‌سزایی دارد.