به گزارش افکارنیوز،

امام با تاکید بر اینکه مدیریت جدید شهری، اتکا به توان داخلی را در دستور کار قرار داده و جهاد دانشگاهی برای تامین و ساخت تجهیزات و قطعات مترو اعلام آمادگی کرد، افزود: مطمئناً در مقابل این تفاهم‌نامه تعهد داریم که در آینده نشان دهیم این همکاری تنها روی کاغذ باقی نخواهد بود و با همدلی میان جهاد کشاورزی و شرکت واگن سازی این مهم را در عمل محقق می کنیم و نیاز به تجهیزات خارجی را با کمک جهاد کشاورزی و شرکت های داخلی به حداقل می رسانیم.

مدیرعامل شرکت مترو تهران با بیان اینکه تحریم‌های ظالمانه علیه ایران موجب شد که استفاده از توان و اتکای تولیدات داخلی را در دستور کار قرار دهیم، گفت: همکاری مترو و جهاد دانشگاهی در زمینه‌هایی همچون سیستم رانش واگن‌های مترو، گیت‌ها، سیگنالینگ، ساخت تجهیزات فلزی مورد نیاز صنعت مترو، پست‌های RS، تجهیزات برقی و... است. همچنین بومی‌سازی و ساخت تجهیزات  مورد نیاز ایستگاه‌های مترو و تجهیزات تعمیرگاهی ناوگان، منطبق بر استانداردهای معتبر بین‌المللی نیز جزء مفاد این تفاهم‌نامه خواهد بود.

به گفته امام، زمینه همکاری بین مترو تهران و جهاد کشاورزی تنها در حوزه موارد اشاره شده در تفاهم نامه نیست و در آینده اگر ظرفیت بیشتری برای همکاری با جهاد کشاورزی فراهم باشد، استقبال خواهیم کرد.