به گزارش افکارنیوز،

سردار رحیمی در حاشیه طرح رعد ۱۶ پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار داشت: در جریان این طرح  که یازده سرکلانتری در آن  حضوری فعال داشتند ۱۴۴۳ نفر  دستگیر شدند که شامل  ۶۵۷ سارق،۱۶ نفر در زمینه  قاچاق کالا و ۲۰۳ خرده فروش مواد مخدر  بودند .

وی تصریح کرد:در طول هفته جاری ۶۵۷ سارق  و مالخر شناسایی شدند و با همکاری خوب دستگاه قضا و صدور ۲۱۸ حکم قضایی همکارانم در پلیس پیشگیری، موفق به شناسایی و دستگیری این متهمان شده اند.

ریس پلیس پایتخت با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح ۱۴۲۳ پرونده کشف شده است، گفت: در این طرح ۱۳۳ دستگاه خودرو و ۱۱۵ دستگاه موتور سیکلت مسروقه کشف و ۳۴ باند متلاشی شد و براساس ارزشگذاری اولیه بر اموال مکشوفه بیش از ۱۸۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اموال مسروقه کشف شده است.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اعتراف سارقان دستگیر شده خاطرنشان کرد: در میان دستگیرشدگان ۲۰۴ نفر از آن‌ها دارای سوابق قبلی مجرمانه بوده اند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه ماموران پلیس به ۲۱۸ محل جرم در ۴۸ ساعت گذشته هجوم بردند ۶۵۷ نفر سارق، مال‌خر، سایر مجرمان را دستگیر کردند که ۱۹ هزار و ۳۵ اموال سرقتی کشف شد.

وی در ادامه افزود: ۲۴۸ دستگاه از سارقان کشف که در این بین ۳۳ خودرو و ۱۱۵ موتور سیکلت وجود داشت همچنین هزار و ۹۹ پرونده تشکیل و ۲۶ باند منهدم شد.

سردار رحیمی اضافه کرد: ارزش اموال کشف شده ۷ میلیارد تومان است و سارقان به هزار و ۳۱۱ بار سرقت اعتراف کردند و از مجموع ۶۵۷ نفر دستگیر شده، ۲۰۴ نفر سابقه دار و ۴۶۰ نفر برای اولین بار دست به سرقت زده‌اند که این موضوع بیانگر این است که آمار سارقان اولیه رو به افزایش است.

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: اقدام بعدی پلیس در طرح رعد ۱۶ برخورد با قاچاق کالا بوده که ۱۶ نفر در این مورد دستگیر و ۲۶۱ هزار و ۴۵۴ کالای قاچاق کشف شده است که ارزش اموال کشف شده ۱۱ میلیارد تومان می‌باشد.

سردار رحیمی با بیان اینکه ۱۳۳ کیلو مواد مخدر کشف شده است اعلام کرد ۲۰۳ خرده‌فروش مواد مخدر، ۲۵۱ نفر معتادین متجاهر و انهدام ۸ باند از اقدامات پلیس در طرح رعد ۱۶ است.

وی در ادامه افزود: دو هزار نفر از معتادین متجاهر در طرح مبارزه با مواد مخدر پلیس پیشگیری تهران بزرگ دستگیر و تحویل مراجع بازپروری شده‌اند که هزار و ۵۵۵ نفر در هفته جاری نیز جمع‌آوری می‌شوند.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: از اول مهرماه طرح مبارزه با مواد مخدر و جمع‌آوری معتادان متجاهر در اطراف کلیه مدارس پایتخت صورت گرفته که در این میان ۴۸۸ نفر نیز دستگیر شدند.

سردار رحیمی اضافه کرد: در فضای مجازی نیز ۷ باند و ۴۴ نفر که اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند و ۴۰ کیلو مواد مخدر نیز از این باند‌ها کشف شد.

وی در ادامه گفت: ۴۱ نفر از محکومان فراری شناسایی و دستگیر شدند و ماموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ در طرح رعد ۱۶، ۱۳ قبضه اسلحه جنگی و شکاری، ۷۸ سلاح سرد و ۹ نفر را در این رابطه دستگیر کردند.

رئیس پلیس پایتخت در خصوص برخورد با فعالان و سوداگران بازار سکه و ارز افزود: در دو مرحله در روز گذشته و چهارشنبه هفته قبل موفق شدیم ۸۵ دلال بازار ارز و سکه را شناسایی و دستگیر کنیم و از این افراد ۲۴۰ هزار دلار، ۱۷۵ هزار دینار، ۵ هزار و ۷۸۵ هزار لیر، ۴ هزار و ۵۲۰ یورو و ۸ کیلو طلای آب شده کشف و ضبط شده است.

سردار رحیمی در ادامه گفت: این سوداگران ارز فضای ملتهبی را ایجاد کرده بودند و نکته تاسف برانگیز آن است که این افراد چندی قبل نیز دستگیر شده بودند.

وی با هشدار به افرادی که در بازار سکه و ارز قصد ملتهب کردن بازار را دارند اضافه کرد: از افراد دستگیر شده تعدادی دستگاه‌های پوز نیز کشف شده است که به همین خاطر هشدار می‌دهیم هرگونه خرید و فروش ارز در خیابان ممنوع و مردم فقط باید از صرافی‌های مجاز و بانک‌ها اقدام به خرید طلا و ارز کنند.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه بیان کرد: متاسفانه ۱۲ شرکت لیزینگ خودرو دچار مشکل شده‌اند با تلاش ماموران پلیس پایتخت، مدیران ۹ شرکت دستگیر و تلاش برای دستگیری دو مدیر دیگر که متواری هستند ادامه دارد.

سردار رحیمی افزود: مردم مراقب خرید از این شرکت‌های لیزینگی باشند و به تبلیغات گسترده این قبیل شرکت‌ها اطمینان نکنند.

وی با بیان اینکه احساس امنیت در پایتخت بسیار عالی است، افزود: طبق پژوهشی که یکی از مراکز معتبر انجام داده است به لطف خدا اعتماد مردم به پلیس و عملکرد خوب ماموران پلیس در راس همه سازمان‌ها قرار دارد.