به گزارش افکارنیوز،

مسعود قادی‌ پاشا شامگاه سه شنبه در حاشیه بازدید استاندار تهران از مرکز تشخیص و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران در کهریزک به خبرنگار ایرنا عنوان کرد: بانک ژنتیک پزشکی قانونی استان بر اساس سیاست های کلی سازمان از 2 سال پیش فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: دی ان ای مجرمان با سابقه با همکاری سازمان زندان های استان تهران توسط پزشکی قانونی استخراج و در بانک اطلاعات ژنتیک نگهداری می شود.

قادی پاشا با بیان اینکه بانک اطلاعات ژنتیک در بررسی صحنه جرم، تشخیص هویت و تسریع پرونده های قضایی کمک شایانی به قضات می کند، عنوان کرد: سقف نمونه برداری ژنیتکی از مجرمان با سابقه در استان تهران 10 هزار تن می باشد که تاکنون نیمی از آن انجام شده است.

وی در ادامه به سایر ماموریت های اداره کل پزشک قانونی استان تهران اشاره کرد و اظهار کرد: 100 هزار تن در 6 ماه اول سال جاری از معاینات بالینی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران بهره مند شده اند که در مقایسه با سال گذشت 14 درصد افزایش داشته است.

قادی پاشا با بیان اینکه در 6 ماه نخست سال جاری 12 هزار و 264 معاینه اجساد توسط اداره کل پزشکی قانونی استان تهران انجام شده است، افزود: امسال 20 درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افرایش معاینات و تشریح اجساد انجام شده است.

 مرکز تشخیص و آزمایشگاهی پزشکی قانونی استان تهران در کهریزک با 18 هزار متر مربع بنا و بهره مندی از دستگاه های به روز در حوزه ژنتیک و سم شناسی و اساتید مجرب رتبه اول جرم شناسی در خاورمیانه را دارد.