به گزارش افکارنیوز،

شهرام فیروزی با اشاره به اعزام کاروان خادم الحسین به شهر‌های نجف اشرف و کربلای معلی که ساعت ۱۵ امروز آغاز می‌شود، اظهار داشت: این مراسم با حضور شهردار تهران، معاونان شهردار و اعضای شورای شهر تهران در محل اداره مرکزی سازمان مدیریت پسماند برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه طبق سنوات گذشته نیرو‌های خادم الحسین برای نظافت و رفت و روب شهر‌های نجف اشرف، کربلای معلی و کوفه اعزام می‌شوند، گفت: حدود ۱۳۵۰ نفر نیز از مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، آتش نشانی، شهر سالم و بهشت زهرا و ... جمع آوری و به این شهر‌ها اعزام می‌شوند.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت پسماند با بیان اینکه اعزام این افراد به صورت داوطلبانه انجام می‌شود، تصریح کرد: ۳۰۰ نفر از نیرو‌ها متعلق به دستگاه‌های آتش نشانی، بهشت زهرا، شهر سالم و ... هستند و هزار و ۵۰ نفر کارگر‌هایی هستند که از مناطق ۲۲ گانه داوطلب حضور در این کاروان بوده اند.

فیروزی با بیان اینکه ۶۵۰ نفر از این نیرو‌ها به کربلای معلی اعزام می‌شوند، اضافه کرد: ۴۰۰ نفر دیگر از این نیرو‌ها هم به نجف اشرف اعزام می‌شوند که از این تعداد ۳۰۰ نفر در همین شهر مستقر می‌شوند و ۱۰۰ نفر دیگر هم در شهر کوفه استقرار خواهند داشت.

وی با بیان اینکه نیرو‌ها امروز اعزام می‌شوند و تا دهم آبان ماه (۲ روز پس از اربعین) باز می‌گردند، افزود: این افراد با ۲۵ اتوبوس امروز برای خدمات رسانی امروز راهی خواهند شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: همچنین ۵ تریلی ملزومات و وسایل مورد نیاز نیرو‌ها شامل (مخزن زباله، کیسه پلاستیکی زباله، جارو و ...) دیروز اعزام شده است و هم اکنون به مرز مهران رسیده اند.