به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام حسین احمدیان، معاون فرهنگی کمیته امداد با اشاره به اینکه پیاده‌ روی اربعین حسینی در سال‌های اخیر توسط عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) با شور و شوق ویژه‌ای انجام می‌شود، گفت: کمیته امداد در طی این سال‌ها برای حضور اقشار نیازمند تحت حمایت این نهاد در راهپیمایی پور شور و عظیم اربعین حسینی مشارکت می‌کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۳۲ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در پیاده روی اربعین شرکت کردند، افزود: با توجه به پیش بینی‌های انجام شده امسال حدود ۴۰ هزار نفر از مددجویان در پیاده روی اربعین حسینی شرکت خواهند کرد.

احمدیان با اشاره به اینکه تمامی مددجویانی که در پیاده روی اربعین حسینی شرکت می‌کنند از کمک هزینه سفر زیارتی بهره مند می‌شوند، گفت: سرانه پرداختی به هر نفر با توجه به بُعد مسافتی، محرومیت منطقه و همچنین داشتن مدارک مورد نیاز سفر متفاوت و از ۳۷۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان است.

معاون فرهنگی کمیته امداد با اشاره به وضعیت مالی و روحی مددجویان زلزله زده غرب کشور،بیان داشت: به مددجویان مناطق زلزله زده غرب کشور مبلغ ۴۰۰ هزار تومان کمک هزینه سفر پرداخت می‌شود.

احمدیان با اشاره به اینکه اولویت اعزام مددجویان برای پیاده‌روی اربعین حسینی با کسانی است که تاکنون به عتبات و عالیات مشرف نشده‌اند، تصریح کرد: در قالب طرح شوق زیارت، این دسته از مددجویان در طول سال شناسایی و ساماندهی می‌شوند تا با یاری خداوند و کمک خیران امکان سفر آنان به عتبات عالیات فراهم شود.

وی با اشاره به اجرای طرح شوق زیارت توسط این نهاد، خاطرنشان کرد: این طرح برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به نیازمندانی که تا به‌ حال به سفرهای زیارتی مشرف نشده‌اند راه‌اندازی شده است و مردم نیکوکار می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد #۸۸۷۷* یا به سایت شوق زیارت به آدرس: shogheziarat.ir مراجعه و از نحوه پرداخت کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود اطلاعات بیشتری کسب کنند.