به گزارش افکارنیوز،

انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کنفرانس منطقه‌ای سالمندی که صبح امروز (سه شنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسته حمایتی در برنامه حمایت غذایی، در میان گروه‌های تعیین شده توزیع می‌شود، در حالی که سالمندان، افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی هستند که درآمد کمتری دارند.

وی با بیان اینکه کلیات بسته حمایتی در جلسه هیئت دولت یکشنبه به تصویب رسید، افزود: تأکید رئیس جمهور این است که در نخستین فرصت مرحله اول حمایت‌های غذایی صورت گیرد.

محسنی بندپی افزود: یک شاخص برای جمعیت دریافت کننده این بسته حمایتی در نظر گرفته شده است و اشخاص با درآمد کم‌تر از ۳ میلیون مشمول این بسته حمایتی می‌شوند.

وی با بیان اینکه اگر تمام افراد یک خانوار شاغل و دارای درآمد کمتر از 3 میلیون تومان باشند، تنها سرپرست خانوار این بسته را دریافت می‌کند، بیان کرد: دستور رئیس جمهور این است که تا ده روز اول آبان ماه فروشگاه‌ها مشخص شوند و افرادی که مشخص شده اند این بسته را دریافت کنند.

محسنی بندپی تصریح کرد: مقرر شده است که در حالت عادی تا پایان سال ۹۷ به طور غیر مستمر در سه مرحله و در مجموع ۶۰۰ هزار تومان به هر سرپرست خانوار پرداخت شود.