به گزارش افکارنیوز،

مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در اردوگاه شهید باهنر در جمع خبرنگاران از تخصیص ۱۱۰ درصدی اعتبارات این سازمان خبر داد و اظهار کرد: یک بودجه مصوب داریم که در نهایت مبلغی از آن کم یا به آن اضافه شده و توسط سازمان برنامه و بودجه ابلاغ می شود که این اعتبار مصوب نسبت به رقم ابلاغی امسال بین همه دستگاه‌های اجرایی ۲۵ درصد کاهش پیدا کرد. 

وی اضافه کرد: امسال نه تنها این 25 درصد برای سازمان نوسازی مدارس کشور کاهش پیدا نکرد بلکه 10 درصد نیز به آن اضافه شد. 

رخشانی‌مهر افزود: امسال از ردیف‌های اصلی شامل ردیف خیرین به همراه ردیف تخریب و بازسازی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ملی و استانی، ۱۷۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای این سازمان گرفتیم درحالی که رقم مصوب 10 درصد کمتر یعنی حدود 630 میلیارد تومان بود. 

وی ادامه داد: انتظار داریم با این تخصیص اعتبار در حوزه نوسازی مدارس، اتفاقات خوبی بیفتد به همین دلیل اعتبارات امسال را مدیریت کردیم و مانند هر سال بنا نداریم تعدادی کلاس درس و پروژه تحویل دهیم. 

رئیس سازمان نوسازی مدارس گفت: این اعتبار امسال به سمت پروژه‌های خاص همچون جمع‌آوری مدارس خشت و گلی هدایت شد تا با اعتبار ابلاغی مدارس خشت و گلی را جمع آوری کنیم. 

رخشانی مهر تصریح کرد: همچنین در نظر است اعتبارات سازمان نوسازی را به سمت پروژه‌های مجتمع های آموزشی و یا همان حیات طیبه که پروژه هایی با ۱۰ تا ۱۵ هزار مترمربع با معماری‌های خاص هستند و داخل آنها سالن ورزشی، استخر و سالن اجتماعات وجود دارد، هدایت کنیم. 

وی اضافه کرد: این پروژه‌ها از سال ۹۱ تاکنون با پیشرفت فیزیکی بین 20 تا 60 درصد نیمه کاره رها شده است که بخشی از اعتبارات امسال به تکمیل آنها اختصاص داده شده است. 

رخشانی‌مهر تصریح کرد: عزم خود را جزم کرده‌ایم جمع آوری مدارس خشت و گلی که چند سال است شعار برچیدن آنها در آموزش و پرورش داده می شود را به نتیجه برسانیم و پروژه‌های نیمه‌تمام چندین ساله را تکمیل کنیم.