به گزارش افکارنیوز،

شهریار حیدری درباره آخرین آمار‌ها از ثبت نام در سامانه سماح و صدور رواید گفت: تاکنون در سامانه سماح یک میلیون ۷۲۰ هزار، صدور رواید برای یک میلیون ۶۱۰ هزار نفر، در ۱۲ روز گذشته ۸۷۰ هزار نفر از مرز‌ها عبور کرده، در ۲۴ ساعت گذشته هم ۲۱۰ هزار نفر از مرز‌ها تردد کرده اند. ۱۰۰ هزار رواید امروز صادر و تحویل زائران می‌شود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه تمامی موکب‌ها در مکان‌های مورد نظر خود مستقر شده اند گفت: خدمات دهی موکب‌ها در داخل کشور و همچنین در کشور عراق روان و خوب انجام می‌شود و با هیچ مشکلی رو به رو نشده ایم.

وی در ادامه درباره میزان موکب‌های مستقر شده در داخل کشور و خاک عراق بیان داشت: تاکنون ۲ هزار موکب در داخل کشور خودمان و عراق مستقر شده اند که این میزان موکب‌ها در داخل کشور ۶۰ درصد و خاک عراق ۴۰ درصد هستند.

حیدری در ادامه بیان داشت: همکاری عراقی‌ها در سال جاری در زمینه پذیرایی و هماهنگی با موکب‌ها به نسبت سال قبل بسیار پیشرفت داشته است. در حوزه اسکان و تغذیه همه چیز مهیا است. تردد در مهران، شلمچه و چذابه روان است و همچنان ۶۰ درصد تردد‌ها از مرز مهران و ۴۰ درصد از شلمچه و چذابه صورت می‌گیرد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی درباره تاریخ باز بودن سامانه سماح گفت: زائران می توانند تا ۲۴ ساعت قبل از اربعین به ثبت نام در سامانه بپردازند و دفاتر کنسولی و موقت نیز به صدور روادید می‌پردازند.

حیدری گفت: از روز جمعه یعنی روز‌های منتهی به اربعین ثبت نام در سماح و صدور رواید به روز‌ شود و روادید افراد ۲۴ ساعته صادر می‌شود.

دبیر ستاد اربعین درباره فعالیت موکب های مخصوص بانوان گفت: امسال برای اولین بار حدود ۲۰ درصد موکب ها در حوزه بانوان تعریف شده و همچنین مراکز فرهنگی، درمانی به صورت ویژه برای بانوان نیز تعبیه شده در این مراکز فرهنگی بیش از ۱۰۰ نوع خدمات به زائران ارائه می‌شود که ۵۰ درصد این خدمات برای بانوان تعبیه شده است.

حیدری در ادامه درباره مراکز پرداخت ارز همراه به زائران گفت: باجه های پرداخت ارز به زائران در جهت رفاه حال مردم عزیز افزوده شده است.