به گزارش افکارنیوز،

شهریار حیدری گفت:تاکنون در سامانه سماح یک میلیون و ۷۲۰ هزار نفر ثبت نام کردندو صدور روادید برای یک میلیون و ۶۱۰ هزار نفر انجام شده است.

وی در ادامه گفت: روز گذشته ۱۰۸ هزار نفر ثبت نام داشتیم در حالیکه در هفته اول کمتر از ۱۱۰ هزار نفر ثبت نام کرده بودند.

حیدری با بیان اینکه ارز مورد نیاز زائران اربعین تامین شده است، گفت: ارز در کشور عراق تامین شده و نحوه توزیع باجه‌ها و شعبات ما در عراق در حال تعریف است و بانک ملی، پارسیان و یک بانک مشترک بنام تعاونی اسلامی در نقاط مختلف از ظریف دفاتر حج و زیارت و نیز مواکب عتبات و شعبات دیگر استفاده می‌کنند.

وی افزود: نرخ دقیق جا به جایی‌ها توسط سازمان حج و زیارت شفاف و مشخص شده است، ولی نسبت به سال گذشته به عددی در عراق تغییری نکرده است.

حیدری با اشاره به تغییر ارزش ریال در برابر دینار، گفت: هزینه‌های ما فعلا دو و نیم برابر است؛ اما در حال انتقال تعداد قابل توجهی از اتوبوس‌های ایرانی به عراق هستیم و در حال رایزنی هستیم که اگر به عراق انتقال یابد، در کاهش قیمت‌ها تاثیر گذار است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: همچنین خیرین و عشیره‌های کشور عراق هرجا نیاز بوده، ورود کردند و امسال بر تامین اتوبوس و حمل و نقل عمومی تمرکز دارند.

حیدری افزود: امروز ۱۴۰ دفتر پلیس+۱۰ به دفاتر ثبت نام زائرین در تهران اضافه می‌شود و دیگر محدودیت و موردی برای مراجعه و ثبت نام به سامانه وجود ندارد.

وی اظهار داشت: در برخی استان‌ها که مراجعه کمتر است، کمتر از ۲۴ ساعت روادید را تحویل می‌دهند و این زمان در استان‌های دیگر کمتر از ۷۲ ساعت می‌باشد و هرچه به اربعین نزدیک می‌شویم، این زمان نیز کاهش می‌یابد.