به گزارش افکارنیوز،

سردار وحید مجید در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران اظهار کرد: زائران گرامی برای دریافت ویزا حتماً با به همراه داشتن گذرنامه در سامانه اینترنتی سماح به نشانی https://samah.haj.ir ثبت‌نام و از مراجعه به سایتهای متفرقه پرهیز  کنند.

جانشین رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا ضمن هشدار درباره سودجویی مجرمان سایبری در این ایام خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن ایام اربعین، زائران هنگام ثبت‌نام اینترنتی نکات امنیتی را حتماً لحاظ کرده و ارزهای مورد نیاز خود را از مبادی اعلام شده از سوی ستاد مرکزی اربعین و بانک مرکزی و بلیت سفر را نیز از دفاتر هواپیمایی مجاز تهیه کنند.

زائران حین استفاده از خدمات رایانه‌ای عمومی هوشیار باشند

وی ادامه داد: زوار در طول سفر خود هنگام استفاده از اماکن ارائه‌دهنده خدمات رایانه‌ای عمومی و رایگان، هوشیار باشند و بر روی سیستمهای هوشمند از آنتی ویروسهای به روز استفاده کنند. 

 مجید تصریح کرد: زائران  برروی تلفن‌همراه و سایر تجهیزات هوشمند نیز برنامه‌های کاربردی و مفید ضد سرقت  نصب کنند تا در صورت گم شدن، امکان ردیابی تلفن‌همراه وجود داشته باشد، همچنین توصیه می‌شود که زائران از نگهداری اطلاعات محرمانه از قبیل عکس و فیلمهای خصوصی در این تجهیزات جداً اجتناب شود.    

وی متذکر شد: هم‌میهنان اخبار و اطلاعات مربوط به اربعین حسینی را از مراجع رسمی کشور پیگیری کرده و از توجه به شایعات بی‌پایه و اساس که بعضاً در فضای مجازی منتشر می‌شود، اجتناب  کنند.

جانشین رئیس پلیس فتا ناجا یادآور شد: همکاران بنده در ایام اربعین در مبادی ورودی و خروجی کشور مستقر بوده و به شهروندان ارائه خدمات می‌کنند همچنین مرکز فوریتهای سایبری پلیس فتا نیز به صورت 24 ساعته به نشانی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش شهروندان در فضای مجازی است.