به گزارش افکارنیوز،

 داریوش نسبی طهرانی مدیر عامل  انجمن صرع ایران در سی و چهارمین همایش صرع ایران اظهار کرد: امتیاز انجمن صرع ایران این است که همایش‌های عمومی را ابداع کرد و در زمینه برپایی همایش‌ها بیشترین تعداد اجرای آن را دارد که جزو افتخار ماست؛ این همایش‌های عمومی در حوزه درمان بسیار موثر است.

مدیر عامل  انجمن صرع ایران بیان کرد: باید برای بهبود حال بیماران وارد جامعه شویم؛ چرا که درمان در خود جامعه نهفته است و به کمک آن می‌توان حال بیماران را بهتر کرد؛ جالب است بدانید ٢ هزار نفر در جهان تاثیر استفاده از آنتی بیوتیک‌ها را مورد بررسی قرار دادند ؛ نتایج این بررسی مثبت بود؛ چرا که این بررسی‌ها در جامعه و بین مردم رخ داد و به همین دلیل پزشکان معتقد هستند برای بهبود حال بیماران باید وارد جامعه شد.

نسبی طهرانی ادامه داد: نگاه ما به درمان باید متفاوت باشد؛ ازدواج در بیماران مبتلا به صرع دارای پیچیدگی‌هایی است، اما باید بدانیم موضوع ازدواج تنها در این بیماران پیچیده نیست و برای افراد غیر بیمار هم پیچیدگی دارد؛ پیچیدگی آن در افراد مبتلا به صرع به این دلیل است که مفهوم درستی در ذهن‌ها نقش نبسته است.

مدیرعامل انجمن صرع افزود: عمدتاً کسانی که بعد از ازدواج دچار مشکلات خانوادگی شدند، بیمار نبوده‌اند و بر عکس کسانی که بیمار هستند در زندگی مشترک مشکلات کمتری دارند و پیوند محکم تری بین زن و شوهر وجود دارد و دیگر بیماری و صرع بین آنها مفهومی ندارد.

نسبی طهرانی گفت: متاسفانه نگاه جامعه به صرع منفی است و پزشکان در معذوریت هستند که نمی‌توانند به درستی مطالب را بیان کنند؛ بحث ازدواج چه در افراد مبتلا به صرع و چه افراد سالم پیچیدگی خاص خود را داشته که نیاز به مشاور دارد و نمی‌توان بیماری را دلیل پیچیدگی آن دانست.