به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین اشتری پس از ورود به استان ایلام از پایانه مرزی مهران و قرارگاه ترافیکی اربعین پلیس راهور به منظور نظارت بر تردد زائران بازدید کرد و این نظارت تا ساعاتی از بامداد امروز ادامه داشت.

فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه این بازدید در جمع کارکنان حاضر در قرارگاه‌های اربعین پلیس‌های تخصصی، اظهار داشت: از زحمات همکارانم که به صورت شبانه روز در حال خدمت رسانی به زائران آقا ابا عبدالله الحسین (ع) هستند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تصریح کرد: براساس گزارشات و تجربیات سال گذشته موج بازگشت زائران از روز یکشنبه افزایش می‌یابد و آنچه مسلم است در برگشت این عزیزان به کشور نسبت به خروج حجم کار سنگین‌تر خواهد بود و بایستی تدابیری اتخاذ شود تا ان شاء الله مشکلی پیش نیاید.

وی خاطر نشان کرد: الحمدلله امسال نسبت به سال گذشته برخلاف افزایش تردد خودرو‌ها در شرایط جوی شاهد کاهش ۵۰ درصدی متوفی‌ها و در کل کاهش ۶۷ درصدی تصادفات هستیم.

سردار اشتری از آمادگی پلیس با توجه به اینکه حجم کار در بازگشت زائران سنگین‌تر خواهد بود، گفت: رعایت مقررات آگاه سازی و اطلاع رسانی زائران به طور حتم در نتیجه کار پلیس تأثیر بسزایی دارد و موجب کاهش بار کاری این نیرو می‌شود.

فرمانده ناجا در خاتمه گفت: خدا را شاکرم که من و همکارانم در حال خدمت رسانی به عاشقان حسینی (ع) هستیم به طور قطع این کار خیلی بزرگ دارای اجر و ثواب بسیاری است.