کاهش زمان صدور ویزای اربعین به ۲۴ ساعت

با توجه به تأکید مسؤولان مبنی بر داشتن ویزای عراق برای خروج از کشور، بیشتر زائران نیز به این نکات توجه داشته و پس از اخذ روادید عازم مرزها شده‌اند.

 

همچنین به دلیل اینکه بسیاری از زائران اربعین به عراق سفر کرده‌اند و تعداد متقاضیان سامانه سماح در روزهای پایانی کاهش یافته، سرعت صدور ویزای زائران افزایش داشته است.

شهریار حیدری دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه صدور ویزای اربعین بر عهده سازمان حج و زیارت است، اظهار داشت: روزهای نخست هفته گذشته به دلیل خیل عظیم متقاضیان سفر اربعین، مشکلاتی در صدور ویزا داشتیم، به طوری که برخی از زائران از زمان صدور ویزا تا ۷۲ ساعت و بیش از آن گلایه داشتند.

وی با بیان اینکه بیشتر زائران اربعین روزهای پایانی هفته گذشته به عراق سفر کردند، گفت: بسیاری از زائران از مرز زمینی خارج شدند، به طوری که بیش از ۶۱ درصد از مرز مهران عبور کرده‌اند.

حیدری با اشاره به صدور ویزای اربعین خاطر نشان کرد: صدور ویزای اربعین تا حدی سرعت گرفته است که زائران در ۲۴ ساعت می‌توانند ویزای خود در دریافت کرده و با برنامه‌ریزی و مدیریت زمان به این سفر معنوی مشرف شوند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه صدور روادید زائران اربعین تا ساعت ۲۴ دوشنبه هفتم آبان‌ماه ادامه دارد، گفت: ویزای زائران تا یک روز قبل از اربعین صادر می‌شود و با توجه به اینکه امکانات و موکب‌های اربعین تا سه روز پس از اربعین ادامه دارد و مهلت ویزا نیز تا ۲ ماه است، زائران می‌توانند در زمان مناسب حتی پس از اربعین به عتبات و پیاده روی اربعین مشرف شوند.

تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار زائر اربعین حسینی برای حضور در پیاده‌روی اربعین نام‌نویسی کرده‌اند.