به گزارش افکارنیوز،

گاهی اوقات کاهش وزنطاقت‌فرسا به نظر می‌رسد، اما برخی مواد غذایی هستند که در عین سالم بودن مواد خوشمزه‌ای برای کاهش وزن هستند. غذایی که ما می‌خوریم تاثیرات روشنی بر سلامت و به ویژه در وزن بدن ما می‌گذارد.

براساس گزارش «لایف‌هک»، اگر ما با خوراکی‌های به درد نخور معده‌مان را پر کنیم در نتیجه باید منتظر افزایش وزن باشیم. به عبارت دیگر با پیگیری یک رژیم سالم می‌توانیم متابولیسم فعالمان را حفظ کنیم و از اضافه وزن خلاص شویم.

در اینجا شما با برخی از موثرترین و مغذی‌ترین غذا‌های سالم برای کاهش وزن آشنا می‌شوید و با کامل کردن رژیم غذایی با این مواد شما قادر به کم کردن وزن و بازگشت به سلامتی خواهید بود.

تخم‌مرغ‌ها

مدت‌هاست گفته شده که تخم‌مرغ‌ها می‌توانند سطوحی از کلسترول ما را به مخاطره بیندازند و باید در مصرف آن‌ها احتیاط کرد.

امروزه به لطف تحقیقات مدرن، تخم‌مرغ‌ها به عنوان ماده‌ای شناخته شدند که حاوی چربی‌های سالم است و برای کسانی که قصد کاهش وزن دارند، توصیه می‌شود.

از طرفی مزیت بزرگ تخم‌مرغ‌ها این است که احساس سیری طولانی‌مدت را بدون داشتن کالری زیاد تضمین می‌کنند.

سبزیجات برگدار

زمانی که حرفی از غذا‌های مناسب برای کاهش وزن به میان می‌آید، سبزیجات برگدار در صدر لیست این غذا‌ها قرار می‌گیرند، زیرا آن‌ها کالری کم و فیبر بالایی دارند و اجازه می‌دهند شما برای مدت طولانی احساس سیری داشته باشید.

همچنین این سبزیجات حاوی کربوهیدرات زیادی هستند که دلیل دیگری برای در نظر گرفتن آن‌ها در رژیم غذایی است.

از جمله سبزیجات برگدار شناخته شده می‌توان کلم‌پیچ، اسفناج، برگ چغندر و کلارد سبز (نوعی کلم) را نام برد که غنی از مواد مغذی، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند.

علاوه بر این، آن‌ها حاوی کلسیم بوده که برای فرایند سوزاندن چربی ضروری هستند.

کدو حلوایی

با آمدن فصل پاییز، کدو حلوایی در هر جایی دیده می‌شود.

اما آیا شما می‌دانید که کدو حلوایی حاوی مقدار زیادی فیبر است؟ آن‌ها علاوه بر این، غنی از پتاسیم هستند و موز را در داشتن میزان پتاسیم شکست می‌دهند.