به گزارش افکارنیوز،

امروز با تداوم فعالیت سامانه بارشی،با نفوذ جریان های شمالی به سواحل دریای خزر،روزهای پنجشنبه و جمعه بارش باران و وزش باد در سواحل غربی دریای خزر،اردبیل،شمال آذربایجان شرقی،خراسان شمالی،شمال خراسان رضوی،ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز و تهران پیش بینی می شود.

 
بیشینه بارش،پنجشنبه و جمعه در گیلان و مازندران خواهد بود. روز جمعه بارش در ارتفاعات تهران،البرز،مازندران و سمنان به شکل برف رخ خواهد داد.
 
 با توجه به نفوذ هوای سرد،دمای هوا روز پنجشنبه در استان های گیلان و اردبیل تا 6 الی 8 درجه و روز جمعه در استان مازندران بین 4 الی 6 درجه کاهش یافته و این هوای سرد تا اواسط هفته آینده در این مناطق ماندگار خواهد بود. در بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه شرق خلیج فارس،تنگه هرمز و دریای عمان و همچنین دریای خزر مواج پیش بینی می شود.
 
طی روز پنجشنبه برای پاره ای از مناطق خراسان جنوبی،شرق سیستان و بلوچستان،شرق کرمان و شرق هرمزگان وزش باد نسبتا شدید و احتمال گردوخاک و طی روز جمعه برای نوار شرقی و همچنین شرق هرمزگان وزش باد شدید و گردوخاک و در منطقه زابل توفان گردوخاک و در منطقه زابل توفان گردوخاک پیش بینی می شود.
 
در نهایت برای روز  شنبه بارش پراکنده در سواحل دریای خزر انتظار خواهیم داشت.
 
 
تداوم سامانه بارشی در آسمان کشور
تداوم سامانه بارشی در آسمان کشور
 
تداوم سامانه بارشی در آسمان کشور