به گزارش افکارنیوز،

به فاصله چند ساعت پس از رسانه‌ای شدن نابسامانی در پایانه مرزی مهران و سرگردانی زائران اربعین حسینی در این منطقه، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی  در دستوری به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای تاکید کرد علاوه بر مدیران حاضر در مرز مهران، داریوش امانی معاون حمل و نقل این سازمان تا زمان اتمام عملیات جابه جایی زائرین اربعین برای تسهیل امور سفرهای اربعین در پایانه مرزی مهران حضور داشته باشد.

وزیر راه در دستور خود به سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای تأکید کرده است هدف از این حضور میدانی، بررسی و رصد مستمر برای تصمیم گیری آنی برای تسهیل رفت و آمد و ارائه گزارش های دقیق و میدانی منظم است. اسلامی در ادامه خواستار توجه به روانی تردد زائران در بیش از 1200 کیلومتر از جاده های منتهی به پایانه های مرزهای شملچه، چذابه و مهران در استان‌های خوزستان و ایلام شده است.

وی همچنین از تمام راهداران مستقر در جاده‌ها برای خدمات‌رسانی به زائران در جاده‌ها قدردانی کرد و خواستار ادامه خدمات رسانی برای ایمنی تردد زائران شد. براساس پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته اکثر زوار اربعین تا جمعه به کشور باز می‌گردند و به همین علت تمهیدات ویژه‌ای تا این روز برای جاده‌های منتهی به مرز پیش‌بینی‌شده است.

سامانه تلفنی 141، سامانه پیامکی 1000141، برنامه تلفن همراه 141 و سایت 141 نیز به منظور ارتباط با زائران اربعین پیش‌بینی شده است و زائران می‌توانند در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات تکمیلی در حوزه حمل و نقل عمومی جاده‌ای و یا ضرورت اعلام شکایات از طریق این سامانه‌ها اقدام کنند.