به گزارش افکارنیوز،

نشست شورای معاونان سازمان حج و زیارت به ریاست حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت و با حضور معاونان سازمان برگزار شد.

در این نشست عملکرد سازمان به عنوان مسیول کمیته ثبت نام و اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی مورد بررسی قرار گرفت.

برنامه ریزی برای عتبات عالیات در بازه زمانی بعد از اربعین حسینی، راهکار‌های رضایتمندی متقاضیان عتبات عالیات و اعلام فراخوان عمومی برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع، بخش دیگری از نشست شورای معاونان بود.

حمید محمدی رییس سازمان حج و زیارت در این نشست با اشاره به برنامه‌های انجام شده در حوزه اربعین حسینی گفت: با توجه به اهتمام دفاتر زیارتی، شرکت‌های مرکزی و دفاتر کنسولی و همراهی مردم عزیز، امور ثبت نام و صدور روادید، بسیار بهتر و روانتر از سال‌های گذشته انجام شد.

محمدی افزود: جا دارد از همه کسانیکه در این عرصه فعالیت کرده اند از جمله دفاتر خدمات زیارتی، شرکت‌های مرکزی کارگزاران در تمامی استان ها، مدیریت حج و زیارت استانها، سفارت، کنسولگری‌ها و دفاتر موقت کنسولی عراق، استانداری‌ها و نیروی انتظامی تشکر می‌کنیم.

وی تاکید کرد: در موضوع عتبات و اربعین که یک حرکت عظیم و معنوی است باید خالصانه تلاش کنیم و آنچه در توان داریم را به منصه ظهور برسانیم.

رییس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: کرامت مردم عراق و اینکه سخاوتمندانه اندوخته خود را در راه احیای اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین صرف می‌کنند باید برای همه الگو باشد و فرهنگ سازی شود.

محمدی گفت: گرچه امسال فرایند ثبت نام و صدور روادید بسیار بهتر از قبل بود، اما با این حال لازم است با دقت آسیب شناسی شود و مشکلات احصا و برای سال بعد راهکار‌های بهتری تدوین گردد.

وی در ادامه موضوع اعزام به عتبات عالیات در بازه زمانی پیش رو را مورد توجه قرار داد.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین بر فراخوان عمومی برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تاکید کردو گفت: این فراخوان که از روز ۱۴ آبان ماه انجام می‌گیرد موجب ساماندهی کلی نسبت به تعیین اولویت‌ها و تسهیل ارتباط با ثبت نام کنندگان خواهد شد.