به گزارش افکارنیوز،

مصطفی سلطان سنجری در نشست خبری بیست و هشتمین کنگره انجمن چشم‌پزشکان ایران در ارتباط با موضوع تومورهای مغزی و تظاهرات چشمی اظهار داشت: گرفتاری اعصاب چشم گاهی به صورت انحراف چشم بروز می‌یابد و تومورهای مغزی می‌توانند اعصاب چشم را گرفتار و همچنین اختلال در دید را به همراه داشته باشند. 

وی با اشاره به اینکه تومورهای مغزی همیشه دید مرکزی را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند، گفت:‌‌گاهی این تومورها بسته به نوع و محل‌شان گرفتاری میدان دید را به همراه داشته و یا به طور مثال بیمار نمی‌تواند سمت راست و چپ خود را به درستی ببیند، همچنین دوبینی به دلیل گرفتاری اعصاب حرکت چشم بروز می کند. 

این متخصص اعصاب چشم کودکان در مورد انحراف چشم گفت: دو درصد افراد گرفتار انحراف چشم هستند که شناسایی به موقع این بیماری و درمان آن بسیار حائز اهمیت است و خوشبختانه با معاینه چشمی همه کودکانایرانی در سن چهارسالگی شانس شناسایی انحراف چشم و سایر مشکلات چشمی بیشتر می‌شود. 

سلطان سنجری گفت: علت دقیق انحراف چشم باید بررسی و پس از آن درمان صورت گیرد، البته گاهی انحراف در زمان کودکی کمتر بوده و برخی از مواقع بروز می‌یابد، برای همین والدین متوجه مشکل با تأخیر می‌شوند، بنابراین این مسئله ضرورت شناسایی بیماری‌های چشمی کودکان را در زمان مناسب نشان می‌دهد. 

وی گفت: انحراف چشم در دختران و پسران نسبت یکسانی داشته و می‌تواند برخی از مواقع نشانه‌ای از تومور مغزی باشد.