به گزارش افکارنیوز،

دکتر امین اله نیک اقبالی در خصوص زیانهای قند خون اظهار داشت: یک زمانی درگذشته برای عوارض قند خون و مشکلاتی که برای چشم ایجاد می کرد درمان وجود نداشت و بیشتر این بیماران دچار نابینایی می شدند.

نیک اقبالی ادامه داد: خوشبختانه با پیشرفت علم و استفاده از لیزرهای پزشکی - درمان عوارض قند خون بر چشم تا 50 درصد امکانپذیر شد و در ادامه جراحی ها نیز به کمک آمدند.

عضو انجمن چشم پزشکی ایران تصریح کرد: با این وجود 10 درصد بیماران دچار قند خون - بینایی خود را از دست می دهند و علت آن هم این است که فرد در زمانی بسیار دیر به درمان قند خون خود اقدام کرده است.

نیک اقبالی با بیان اینکه وقتی یک فرد در سن 30 سالگی دچار قند خون می شود مسلما باید تا اخر عمر و حتی تا 100 سالگی باید مراقبت های سلامت محور را رعایت کند، افزود: مهمترین توصیه نیز رعایت بهداشت فردی برای کنترل قند خون است.

وی تصریح کرد: مهمترین مورد در بیماران دچار قندخون در دو مرحله است، اول در زمانی که فرد دچار بیماری قند می‌شود و دوم در مرحله نوسانات قند خون که عوارض بیشتری نیز دارد.

عضو انجمن چشم پزشکی ایران بیان داشت: همچنین زنان باردار دچار قند خون باید هر سه ماه برای چکاپ معاینات چشم؛ به چشم پزشک مراجعه کنند.

گفتنی است، بیست و هشتمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران نیز در تاریخ 21 الی 24 آبان در مرکز همایش‌های رازی برگزار می‌شود.