به گزارش افکارنیوز،

بهنام سعیدی اظهار داشت:روز یک شنبه در استان بوشهر ،نیمه جنوبی فارس، غرب هرمزگان، خوزستان، چهارومحال وبختیاری،کهکیلویه و بویراحمد رگبار ،رعدو برق، وزش باد شدیدموقتی،آب گرفتگی معابر داشتیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه روز دوشنبه و سه شنبه نیز شاهد وزش بادشدید، آب گرفتگی معابردر استان های گیلان، شمال خوزستان ،جنوب لرستان و جنوب استان مرکزی شاهد هستیم افزود:هم وطنان عزیز جهت کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم را بیاندیشند و از تردد یا اسکان یا توقف در حاشیه رودخانه ها و بستر رودخانه ها جدا خوددرای کنند.

وی افزود: هم وطنان از سفرهای غیرضروری به مناطق کوهستانی دراستان هایی که ذکر شده است خودداری کرده واین سفرها را به تعویق بیاندازند و حتما هماهنگی لازم را با دستگاه های امداد رسان داشته باشند.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور  با هشدار به شهروندان تصریح کرد : شهروندان به هیچ عنوان در مناطقی که مستعد سیل هستند اقانت نکنند و به اطلاعیه‌ها و اخطاریه هایی که از طرف صداوسیما و خبرگزاری ها و دستگاه های مسئول و مسئولان محلی منتشر می شوند توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه جاده ها در هنگام بارندگی لغزنده هستند و رانندگان احتیاط لازم را داشته باشند ادامه داد :در روزهای دوشنبه و سه شنبه دریای خزر مواج است تاکید داریم شناورهای سبک احتیاط لازم را داشته باشند .