به گزارش افکارنیوز،

رضاکچوئیان جوادی  درباره زمان برگزاری آزمون جبرانی مهارت آموزان  ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان  گفت: آزمون اصلح دانشگاه فرهنگیان در ۲۴ مرداد برگزار شد که برخی موفق به قبولی در این آزمون نشدند به همین دلیل آزمون جبرانی اصلح در روز جمعه ۲۳ آذر ماه در ۱۰ استان کشور به صورت قطبی برگزار می‌شود. به این صورت که داوطلبان استان‌های همجوار استان برگزار کننده‌ی آزمون جبرانی برای شرکت در آزمون مختار هستند هر یک از ۱۰ استان را انتخاب کنند و هیچ محدودیتی در مکان برگزاری آزمون وجود ندارد.

کچوئیان در ادامه درباره میزان افراد شرکت کننده در این آزمون اظهار کرد: مجموع افراد شرکت کننده در این آزمون ۱۶۰۰ نفر هستند از این تعداد ۸۴۰ نفر به نتایج اعتراض کردند. از این تعداد برخی در آزمون ۲۴ مرداد نتوانستند شرکت کنند و برخی موفق نشدند پودمان‌های یک و دو را با موفقیت طی کنند، برخی هم در آزمون اولیه غایب بودند که در مجموع افرادی که در کارنامه آن‌ها عنوان ناتمام درج شده مجاز به شرکت در آزمون جبرانی اصلح هستند.

معاون ارزیابی و نظارت دانشگاه فرهنگیان در ادامه افزود: تعداد رشته‌ها سوالات و آزمون بر اساس همان استاندارد‌های آزمون مرداد ۹۷ قبلی است و هیچ تفاوتی ندارد.

کچوئیان گفت: در ۲۱ رشته در ۱۵ رشته دبیری و ۶ رشته مشاوره، آموزش ابتدایی، دبیر تربیت بدنی، مراقبان بهداشت و سلامت و مربیان امور تربیتی، است. سوالات آزمون در دفترچه‌های جداگانه ارائه می‌شود و برای موفقیت باید ۶۵۰ نمره از ۱۰۰۰ نمره نهایی را کسب کنند. ۴۵۰ نمره اختصاص به آزمون کتبی دارد و ۲۷۵ نمره معاونت آموزشی بر مبنای فعالیت کارآموزی، ۲۷۵ نمره معاون فرهنگی دانشگاه بر اساس پروژه‌ها دانشجویان به آن‌ها تعلق خواهد گرفت. هر فردی ۶۵۰ نمره را کسب کند موفق به دریافت گواهی صلاحیت حرفه‌ای می‌شود.

معاون نظارت و ارزیابی دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد آزمون برگزار شده اصلح برای ورودی‌های سال ۹۵ بود و آزمون اصلح برای ورودی‌های ۹۶ و ۹۷ در سال ۹۸ برگزار می‌شود. برای ورودی‌های ۹۶ در خرداد ۹۸ و برای سال ۹۷ در مرداد ماه ۹۸ برگزار می‌شود. منابع آزمون همان منابع آزمون قبلی است.

کچوئیان درباره افرادی که در آزمون آذر ماه هم قبول نشوند گفت: افرادی که در این آزمون هم موفق نشوند یعنی صلاحت حرفه معلمی را ندارند و این افراد تنها در صورت اخد مجوز از ستاد ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان می‌توانند در آزمون سال ۹۸ شرکت کنند و اگر ستاد ماده ۲۸ این مجوز را به افراد ندهد مجوز ورود به کلاس درس را نخواهند گرفت.