به گزارش افکارنیوز،

محسن پورسیدآقایی در خصوص دلایل تعویق مرحله دوم طرح کاهش گفت:‌نمی‌دانم ولی پلیس طرح را به تعویق انداخته است؛ به نظر می‌رسد اطلاعات  اشتباهی به برخی از دوستان در خصوص شلوغی صف‌های مراکز معاینه فنی داده شده است. در روز اول آبان صف‌های طولانی داشتیم اما در یک هفته گذشته صف‌های غیرعادی در مراکز معاینه فنی نداشته‌ایم.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: گزارشی در برخی از رسانه‌ها دیدم که نیروی انتظامی به وزیر کشور نامه نوشته و خواستار تعویق دو ماهه طرح کاهش شده است. وزارت کشور نامه را به شورای عالی ترافیک ارسال کرده تا آنها در این باره تصمیم‌گیری کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که طرح دو ماه به تعویق می‌افتد، گفت: هنوز مشخص نیست ولی قرار است جلسه‌ای فوری در شورای عالی ترافیک در این باره برگزار شود.

پورسیدآقایی با تأکید دوباره بر این موضوع که صف‌های طولانی نداریم، گفت:‌تعویق طرح کاهش به صلاح نیست و سلامتی شهروندان را به مخاطره می‌اندازد.

وی با بیان اینکه از 15 آبان دوربین‌ها تمام خودروهای شهر را کنترل می‌کند، گفت:  پلاک ماشین‌های فاقد معاینه فنی را ثبت و برای پلیس ارسال می‌کنیم.

معاون شهردار تهران در پاسخ به این پرسش که رایزنی‌های با پلیس برای اجرای این طرح صورت گرفته است، گفت: رایزنی با پلیس در سطوح مختلف داشته‌ایم و همه قائل به اجرای طرح هستند. پایه اشکالات محاسبه یک بخش بوده که گفتند اگر دو ماه طرح به تعویق بیفتد صف‌ها کاهش می‌‌یابد.

به گفته پورسیدآقایی اگر طرح دو ماه هم به تعویق بیفتد مردم در هفته آخر برای دریافت معاینه فنی مراجعه می‌کنند.

وی با تأکید بر این موضوع که ظرف دو هفته صف‌های معاینه فنی در مراکز شکسته شده است گفت: اگر طرح دو ماه به تعویق بیفتد دوره آلودگی هوا سپری شده و دیگر اجرای طرح فایده‌ای ندارد امیدواریم در این هفته موضوع حل و فصل و طرح اجرایی شود.