به گزارش افکارنیوز،

مرجع تقلید شیعیان بر لزوم مبارزه با مواد مخدر به روش پیشگیری از مسیر ریشه‎یابی تاکید کرد.

‌آیت الله العظمی نوری همدانی امروز 21 آبان ماه در دیدار با رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: آمریکا در افغانستان حضور پیدا کرد و باعث رشد تولید مواد مخدر شد و خودشان نیز این مشکل را تحمل می کنند، شهامت و مقاومت و قیام در مقابل دشمن در آنجا(افغانستان) بوجود نیامد زیرا آنها را با این کارها مشغول کردند.

وی افزود: در خصوص افغانستان باید قاطعیت داشته باشیم و در مقابل سیاست های آمریکا در آنجا نباید کوتاه بیاییم، امروزه موادمخدر باعث طلاق بسیاری از خانواده شده است.

آیت الله نوری همدانی اظهارکرد: در زمینه مبارزه با مواد مخدر باید قاطعیت داشت و باید به شکل عملی جلوی ورود مواد مخدر را بگیریم تا این مساله قلع و قمع شود؛ دشمنان ما امروز با شیوه های مختلف به جنگ ما آمده اند و موضوع ورود مواد مخدر نیز از جنگ های بسیار بزرگ است.

وی گفت: به نظر بنده این مساله باید ریشه یابی شود و با باقطعیت ریشه یابی کنیم و این سستی ها و توجه نکردن به ریشه ها باعث این مشکلات بود، اوایل انقلاب به دلیل قاطعیتی که وجود داشت، بسیار موفق بودیم.

این مرجع تقلید اظهارکرد: کشور ما که در عرصه نظامی به این قدرت عظیم رسیده است، نباید در مقابل ورود این همه مواد به کشور آسیب پذیر باشد؛ باید در زمینه علت ها و ریشه ها تدبر کنیم و این آسیب را با وحدت و قاطعیت حل کنیم.