به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ حمیدرضا رضایی اظهار داشت:در اجرای دستور قضایی مبنی بر دستگیری خریداران دریچه‌های مسروقه آب، برق و مخابرات تیم عملیات کلانتری نسبت به شناسایی افرادی که اقدام به خرید دریچه‌های چدنی از سارقان می‌کردند اقدام نمودند که در این راستا دو مالخر سابقه دار که عمدتا سارقان برای فروش اموال مسروقه به آن‌ها مراجعه می‌کردند در منطقه خلازیر شناسایی شدند.

وی افزود: پس از هماهنگی قضایی، ماموران وارد عمل شدند و دو متهم مورد نظر را در گاراژی دستگیر و تعداد ۲۵ عدد دریچه چدنی با ارزشی تقریبی هر کدام حدودا ۸۰۰ هزار تومان کشف گردید.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به اینکه اموال کشف شده مربوط به شرکت‌های مخابرات، آبفا و شهرداری تهران است  نمایندگان ادارات فوق با مراجعه به مراجع قضایی نسبت به تشکیل پرونده اقدام کردند سرقت این گونه اموال (دریچه‌های چدنی) بستر ساز سرقت‌هایی مانند سرقت کابل، تجهیزات مخابراتی و... می‌گردد که مشکلاتی را همچون قطع برق و قطع خطوط مخابراتی را در پی دارد.

جانشین کلانتری اشاره کرد: با توجه به اهمیت موضوع سرقت دریچه و آسیب‌های جانی و مالی که متعاقب آن در خصوص شهروندان متصور است از کلیه شهروندان درخواست داریم چنانچه در این خصوص موردی را مشاهده کردند  سریعا موضوع را از طریق فوریت‌های پلیسی اطلاع دهند.