دکتر بهزاد حيدرپور در گفتوگو با ايسنا - منطقه کرمانشاه، تصريح کرد: همچنين امعاء و احشاء حيواني مانند دل، جگر، قلوه، سيرابي و مغز، ميگو و گوشت هاي پر چرب (حتي الامکان بايد چربي هاي قابل رويت جدا شوند)، دسرهاي چرب، انواع کلوچه، کيک، شيريني ها مخصوصاً شيريني تر، روغن نارگيل، سس هاي سالاد، انواع شکلات، چيپس و پفک، زرده تخم مرغ و غذاهاي کنسرو شده نبايد توسط بيماران قلبي مصرف شوند.

وی گفت: توصیه می کنم بیماران قلبی در حد توان از ترشیجات پرهیز کنند، این افراد می توانند از لیمو ترش به عنوان چاشنی غذا بهره ببرند.

دکتر حیدرپور در خصوص رژیم غذایی توصیه شده در بیماران قلبی اظهار داشت: در این بیماران همراه با کاهش مصرف چربی های جامد باید غذاهای غنی از نشاسته مانند نان و سیب زمینی آب‌پز یا کبابی، غلات و حبوبات، میوه و سبزیجات، شیر و لبنیات کم چرب و همچنین روغن زیتون مصرف شود.

وی گفت: این افراد باید همراه وعده غذایی سالاد، سبزی همراه با آبلیمو و چاشنی ماست مصرف کنند و از خوردن سس مایونز اجتناب نمایند.

این متخصص تاکید کرد: به بیماران قلبی توصیه می کنم روزانه دو عدد گردو را در وعده صبحانه مصرف کنند. بیماران قلبی می توانند از سویا استفاده کنند این ماده علاوه بر غنی بودن از پروتیین، باعثکاهش میزان کلسترول بدن هم می شود.

وي در خاتمه گفت: بيماران قلبي بايد به ميزان کافي در روز مايعات مصرف و از کم آبي بدن خود پيشگيري كنند. اين افراد داروهاي خود را با ميزان کافي آب مصرف کرده و از خوردن قرص بدون آب اجتناب نمايند.