به گزارش ايسنا، با اين وجود اگر تغييرات در الگوي زندگي براي كنترل ميزان قند خون موثر واقع نشود، كالج روانپزشكان آمريكايي توصيه ميكند كه متفورمين اولين و مناسبترين درمان خوراكي است كه بايد براي اين بيماران تجويز شود.

به گزارش روزنامه هرالدسان، دکتر امیر قاسم رئیس سیاست‌گذاری بالینی در کالج روانپزشکان آمریکایی که سرپرستی این مطالعه جدید را برعهده داشته یادآور شد: اکثر داروهای دیابت قند خون را پایین می‌آورند اما عوارض جانبی متفورمین از داروهای دیگر به مراتب کمتر است.

وی تاکید کرد: رعایت رژیم غذایی مناسب، ورزش و کاهش وزن برای کنترل دیابت نوع دوم فاکتورهای ضروری هستند و مصرف دارو به تنهایی و بدون تغییر در الگوی زندگی کمکی به بیماران نمی‌کند. این بیماری اگر به شیوه مناسب تحت کنترل قرار نگیرد به مرور زمان به عروق خونی در چشم‌ها، کلیه‌ها، قلب و اعصاب آسیب می‌رساند.

طبق آخرین آمار، در حال حاضر در آمریکا ۲۶ میلیون بیمار دیابتی وجود دارند که ۹۵ درصد از آنها به دیابت نوع دوم مبتلا هستند. مطالعات نشان می‌دهد که متفورمین درعین حال در کاهش میزان کلسترول بد خون و پیشگیری از مرگ ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی موثر است.

اين مطالعه در نشريه سالانههاي طب داخلي ارائه شده است.