به گزارش افکارنیوز،

سردار حمیدی رئیس پلیس راه کشور در جلسه کمیته هماهنگی طرح ترافیکی زمستانه اظهار کرد: امسال در ایام اربعین تردد های در مرز مهران افزایش داشته است.

وی افزود:یکی از ویژگی های اربعین امسال شرایط جوی بود و به دلیل بارش باران در جاده های منتهی به مرزهای خروجی شاهد سیل بودیم و توانستیم با مدیریت بدون خسارت زایران را از مرزها خارج کنیم.

سردار حمیدی بیان کرد: امسال تردد وسایل نقلیه در جاده های منتهی به مرزها 21درصد افزایش داشت.

رئیس پلیس راه کشور ادامه داد: طبق آمار امسال خروج زائران از مرز چذابه 40درصد کاهش، مرز شملچه 22درصد کاهش و مرز مهران 9 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: طبق بررسی انجام شده در سال  96بیشترین خروج زائران از مرز مهران حدود 182هزار نفر و امسال به 330هزار نفر رسید.

وی گفت: در سال 96حدود 1402دستگاه اتوبوس به مرز مهران اعزام و امسال این عدد به 2421دستگاه اتوبوس افزایش پیدا کرد و در شهر مهران بیش از 110هزار دستگاه خودروی شخصی توقف داشت.

سردار حمیدی بیان کرد: در استان های که تردد زائران برای رسیدن به مرزها انجام شد حدود 3/4درصد تصادفات نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده است.
سردار حمیدی با اشاره به شروع طرح زمستانه سال 97 بیان کرد: پیشنهاد می شود امسال طرح زمستانه97/9/22 شروع و تا  22اسفند 97 ادامه پیدا کند.

وی گفت:ما در طرح زمستانه در خصوص امداد رسانی به در راه ماندگان و اسکان های موقت مشکل داریم و لازم است استان ها در مراکز مدیریت بحران هماهنگی لازم را انجام دهند.

سردار حمیدی بیان کرد: یکی از مشکلات دیگر طرح زمستانه مربوط به کامیون ها و وسائل نقلیه سنگین است که با بارش برف و شرایط بد اب و هوایی در گردنه ها متوقف و باعث انسداد جاده می شوندکه برای حل این مشکل نیاز به جرثقیل ها سنگین هستیم.

وی افزود: در جاده های یک طرفه نیاز به دپوی شن و ماسه هستیم تا مسافران خودشان بتوانند در جاهایی که لازم است خوشان اقدام به نمک پاشی کنند زیرا تردد خودروهای نمک پاش در جاده های یکطرفه باعث بسته شدن جاده می شود.