علی عزتی، مدیر آموزش و پرورش منطقه ۹ تهران در گفتوگو با فارس با اعلام این خبر افزود: این نقاشی ۱۳۵۷ متری که با مشارکت دانشآموزان منطقه ۹ تهران و هنرنمایی آنان ترسیم شده است، دقایقی پیش در ضلع غربی میدان آزادی تا ضلع شمالی این میدان رونمایی شد.

وی افزود: در خلق این اثر هنری و انقلابی حدود ۳ هزار نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر مقاطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه منطقه ۹ تهران مشارکت داشته‌اند که البته شور و حال دانش‌آموزان ابتدایی در این میان بیش از دیگر دانش‌آموزان بوده است.

عزتی ادامه داد: در طراحی این اثر هنری مضامینی همچون آرمان‌های انقلاب اسلامی و حال و هوای روزهای نخستین پیروزی انقلاب، انرژی هسته‌ای و شهدای این عرصه مورد توجه دانش‌آموزان قرار گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش منطقه ۹ تهران گفت: در مراسم رونمایی از این اثر که دقایقی پیش با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و رؤسای آموزش و پرورش مناطق و نیز شهرداران مناطق ۹ و ۲۱ تهران آغاز شده است، تعدادی از دانش‌آموزان خالق این اثر نیز به نمایندگی از تمام دانش‌آموزان و با پوشیدن کاورهای انرژی هسته‌ای که شعار «دانشمندان فردای ایران هسته‌ای» بر روی آن نقش بسته است، حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: از میان دانشآموزان دستاندرکار این اثر هنری، ۳۳ نفر به نشانه ۳۳ سالگی انقلاب اسلامی انتخاب میشوند و از آنان تقدیر خواهد شد.