به گزارش افکارنیوز،

محمد سالاری عضو شورای شهر تهران پس از شنیدن سخنان افشانی در مورد اقدامات انجام شده او در دوره مدیریتش ضمن تقدیر و تشکر از او گفت: افشانی به عنوان شهردار منتخب شورای پنجم در طول مدیریت خود به رویکردهای اعلامی بخصوص پاکدستی تداوم بخشید و احترام واقعی به نهاد مدنی و شورا در رفتارها و رویکردها داشت.

وی با بیان اینکه در این تعامل بسیار موثر و معنادار تدابیر شخص رییس شورای شهر و تک تک اعضا نیز بسیار موثر بوده است ادامه داد: ایستادگی آقای افشانی در فضایی که قانون منع بکارگیری بازنشستگان مطرح شد، برای شورای پنجم فرصت خوبی را ایجاد کرد و باور دارم در آینده نه چندان دور همین نمایندگان محترم مجلس، طرحی را برای استثنا کردن شهرداران شهرها از قانون مصوب امضا خواهند کرد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به انتخاب پیروز حناچی به عنوان شهردار تهران نیز بیان کرد: اکنون نیز از انتخاب آقای حناچی به عنوان شهردار تهران خرسندیم و من معتقدم حناچی از معدود مدیران برجسته، پاکدست و از برندهای شهرسازی و معماری و مدیریت شهری هستند، اکنون رسالت سنگینی بر دوش وی قرار دارد و امیدواریم با تلاش های حناچی و کابینه اش بتوانیم در مقابل افکار عمومی و شهروندان تهران که مطالبات به حق زیادی را از ما دارند پاسخگو باشیم.

وی افزود: متاسفانه علی رغم تلاش های شورای پنجم و دو شهردار گذشته، شهروندان تهرانی از ما راضی نیستند چراکه در این مدت مطالباتشان برآورده نشده و ما نتوانستیم از ظرفیت و فرصت های مهم پیش رو به نحو احسن بهره برداری کنیم. امیدواریم در مدت زمان باقی مانده از این دوره با تداوم تعامل گذشته بین شورا و شهرداری و سازمان ها و نهادها بتوانیم به مطالبات افکار عمومی پاسخ مناسبی دهیم و این حق شهروندانی است که برای رای دادن به ما، ساعت ها در صف های طولانی ایستادند.