به گزارش افکارنیوز،

محسن هاشمی رفسنجانی در پایان یکصدوسومین جلسه شورای شهر تهراناظهار کرد: در ابتدای جلسه امروز اعضای شورای شهر تهران تذکراتی را در بخش‌های مختلف، جهانی، بین‌المللی، داخلی و کشوری دادند و در واقع وقت زیادی از جلسه امروز صرف تذکرات اعضای شورای شهر شد.

وی تصریح کرد: در ادامه جلسه آقای افشانی شهردار سابق تهران در صحن علنی شورا حضور پیدا کرد و گزارشی از فعالیت 6 ماهه خود در شهرداری تهران ارائه کرد و در ادامه اعضای شورای شهر تهران بحث‌های خوبی مطرح کرد. البته در جلسه امروز آقای حناچی سرپرست شهرداری و شهردار منتخب به همراه تعدادی از معاونان شهرداری تهران در صحن شورا حضور داشتند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: پس از ارائه گزارش از سوی افشانی و البته تقدیر و تجلیل از وی، لایحه اصلاحیه مواردی درباره فضای سبز در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت که البته صدراعظم نوری رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران مواردی را درخصوص این موضوع مطرح کرد و با توجه به اینکه وقت جلسه به اتمام رسید بررسی کلی لایحه به جلسه بعدی موکول شد.

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت حکم حناچی شهردار منتخب تهران گفت: هنوز خبر موثقی نداریم اما پیگیری‌ها حاکی از این است که اخبار منفی در حال کم شدن است.

هاشمی گفت: ما 22 آبان ماه طی جلسه‌ای حناچی را به عنوان شهردار منتخب تهران انتخاب کردیم و همان روز نامه وی را به وزارت کشور ارسال کردیم که بر اساس قانون وزارت کشور 10 روز مهلت دارد که به این نامه جواب بدهد و حکم شهردار را امضا کند و از آن زمان هفت روز سپری شده و تا 3 روز آینده نتیجه مشخص می‌شود.

رئیس شورای شهر تهران درباره سخنان مطرح شده از سوی افشانی در جلسه امروز و اینکه این شائبه ایجاد شده که تریبون در اختیار وی قرار بگیرد و وی به صاحبان قدرت و ثروت بتازد گفت: بنده چنین برداشتی از سخنان افشانی نداشتم ضمن اینکه بحث صاحبان ثروت و قدرت از گذشته نیز مطرح بوده است و همیشه وسط بوده است.

به گفته محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران اعضای شورای شهر تهران در هفته آینده جلسه‌ای را نخواهند داشت و چنانچه درخصوص فرآیند صدور حکم حناچی مشکلی پیش آید اعضای شورای شهر تهران جلسه‌ای را تشکیل خواهند داد.