به گزارش افکار نیوز به نقل از نارنجی، تا به حال مطالب زیادی درباره صفحه نمایش های پوشیدنی، عینک های واقعیت افزوده و همچنین تلاش گوگل و اپل برای ساخت کامپیوترهای پوشیدنی خوانده اید. حالا به نظر می رسد که تلاش های گوگل کم کم عملی می شوند و طبق گزارشات، این شرکت با تلاش زیادی مشغول کار بر روی نوعی عینک پوشیدنی با نمایشگر سرخود (heads‪-‬up display یا HUD) به همراه یک برنامه اندرویدی آموزش خلبانی است.


گفته می شوند که این محصول بسیار شبیه عینک Thump مجهز به پخش کننده موسیقی Oakley است. طبق گزارش ۹to۵Google این عینک به سخت افزاری شبیه به مولایل های اندرویدی مجهز می شود. یعنی چیزی مانند پردازنده یک گیگاهرتزی و حافظه داخلی ۸ تا ۱۶ گیگابایتی. این عینک علاوه امکان دریافت و پخش صدا، می تواند با دوربینی که بر روی آن نصب شده به عکس برداری از محیط اطراف کاربر بپردازد. ۹to۵Google می گوید که در این عینک ها کاربر می تواند با تکان دادن سرش با منوهای موجود در آن کار کند.

احتمالا برنامه آموزش پرواز عینک HUD گوگل به زودی رونمایی شود، اما آنطور که به نظر می رسد، به این زودی ها نباید منتظر عرضه خود عینک به بازار باشیم.