به گزارش افکارنیوز،

مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها در یازدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها که امروز(پنجشنبه یکم آذرماه) در ساختمان قدیم مجلس برگزار شد، ضمن تبریک میلاد پیامبر(ص) و هفته بسیج و همچنین تسلیت به مناسبت درگذشت رئیس سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: باعث تأسف است که در حمل و نقل نیروهای ارزشمندی را از دست می‌دهیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه مسئولیت آموزش و توسعه مشارکت بر محور شورا با 3 نهاد شورای عالی استان‌ها، صدا و سیما و وزارت کشور است، گفت: فقط شورای عالی استان‌ها به وظایف خود عمل می‌کند.

وی افزود: در هفته گذشته طی مکاتبه‌ای از رئیس صدا و سیما خواسته شد تا با تفاهم سه جانبه فرآیند اجرای قوانین را فراهم آوریم.

الویری با اشاره به اینکه از کمیسیون آموزش خواسته‌ایم با فوریت ضمن پیگیری این موضوع ساز و کارهای اجرایی آن را تهیه کند، گفت: به منظور جلوگیری از تبعیض و نظارت بر اجرای هماهنگ آن‌ها، شورای عالی استان‌ها از نمایندگان استان‌ها تشکیل شده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها ادامه داد: شورای عالی استان‌ها پیشنهادهای خود در مورد برنامه و بودجه را به سازمان برنامه و بودجه اعلام خواهد کرد و با توجه به اینکه 5 دوره از تشکیل شورا می‌گذرد، تاکنون این وظیفه اجرایی نشده است، هرچند که موضوع را به رئیس سازمان برنامه و بودجه تذکر داده‌ام.

الویری ادامه داد: کمیسیون‌های مربوطه باید آیین‌نامه‌ها را تنظیم کنند و آن‌ها را به دولت ارائه دهند و همچنین سازمان برنامه و بودجه باید پیش‌نویس‌های لازم را به شورای عالی استان‌ها دهد و پس از کسر نظر آن‌ها، موارد را تحویل دولت دهد و سپس به مجلس ارسال کند.

وی در پایان گفت:‌ اگر نظر شورای عالی استان‌ها کسر نشود، لایحه بودجه دارای ایراد خواهد بود و از لحاظ حقوقی هم اشکال دارد.