به گزارش فارس از ابهر، علیرضا قنبری ظهر امروز در جمع مسئولان و نیز دانشآموزان مدرسه عصمت با اشاره به دستاوردهای انقلاب و پیشرفتهای صورت گرفته در کشور خاطرنشان کرد: در حالی سی و چهارمین بهار پیروزی انقلاب را جشن میگیریم که به برکت خون شهدا و تلاشهای امام خمینی(ره)، رهبر انقلاب و همه ایثارگران، امروز این انقلاب جهانگیر شده و ما شاهد انقلابهایی توسط مردم ستمدیده کشورهای اسلامی هستیم.

وی افزود: در داخل ایران پیشرفت‌های زیادی در رشته‌های علمی و صنعتی به دست آمده است که تصویب سند تحول در آموزش و پرورش مهمترین رویدادی است که در ۲۲ آذر ماه توسط رئیس جمهور رونمایی و برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش اعلام شد.

مدیر آموزش و پرورش ابهر تصریح کرد: البته زیرساخت های آن همچون اجرای طرح شنا‌ و تغییر کتب درسی از سال‌های قبل آغاز شده و اجرای نظام ۶-۳ - ۳ نیز از سال تحصیلی ۹۱-۹۰ آغاز می‌شود که با توجه به آن، کتاب‌های درسی پایه‌های اول‌، دوم و ششم ابتدایی تغییر می‌کند.

وی به آغاز طرح هوشمند سازی مدارس اشاره و اضافه کرد: مقرر شده است با توجه به ماده پنج قانون خدمات کشوری، هر یک از اداره‌ها یکی از مدارس شهر را هوشمند سازی کنند.

قنبری در ادامه با بیان اینکه در دولت‌های نهم و دهم انقلابی در امر مدرسه‌سازی رخ داده است، بیان داشت: به برکت دولت‌های نهم و دهم تعداد هشت سالن ورزشی و ۲۰۰ کلاس درس به آموزش و پرورش شهرستان تحویل شده است.

وی افزود: تعدادی مدرسه هم در دست ساخت و مناقصه است و از ره‌آورد سفر سوم نیز پنج سالن ورزشی مصوب شده که امیدوار هستیم به زودی اجرا شود.

مدیر آموزش و پرورش ابهر با قدردانی از اقدام‌های تحسین ‌برانگیز خیرین مدرسه‌ساز شهرستان ابهر ابراز داشت: فعالیت خیرین مدرسه‌ساز به برکت تلاش‌های مسئولان بسیار چشمگیر بوده به گونه‌ای که شهرستان ابهر از این حیثمقام نخست را در اختیار دارد.