به گزارش افکارنیوز،

احمد اسدی اظهار کرد: از عصر جمعه بانفوذ سامانه بارشی بارندگی‌ها در آسمان مازندران و بارش برف در ارتفاعات  آغاز شد که روز گذشته در سطح استان تداوم داشت.

وی ادامه داد: بیشترین بارش از عصر روز جمعه تا صبح روز یک‌شنبه مربوط به رامسر 112 و آمل 51 میلی‌متر و بیشترین برف از لاسم با ارتفاع 25 سانتی‌متر گزارش شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: در این مدت شاهد کاهش دما بودیم به‌طوری که بیشینه دما مربوط به نوشهر با 13 درجه و کمینه دما بلده و آلاشت با یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

اسدی تصریح کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی طی امروز و فردا آسمان نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش‌های پراکنده خواهیم داشت که ارتفاعات به‌صورت ابری و مه‌آلود و همراه با بارش برف و باران خواهد بود.

وی اظهار کرد: باتوجه به تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز سه‌شنبه تا روز پنج‌شنبه جو نسبتاً پایداری حاکم شده و آسمان استان عمدتا صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: باتوجه به شرایط پیش‌رو تا هفته آینده سرمایی که باغداران را برای برداشت مرکبات نگران کند نخواهیم داشت.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت مواج و فردا با کاهش موج پیش‌بینی می‌شود.