به گزارش افکارنیوز،

مهرعلی حق گویان مدیرکل امور حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد اظهار کرد: برای جذب مددجویان تحت حمایت این نهاد برای اشتغال در بنگاه‌های اقتصادی، ارتباط با کار فرمایان و صاحبان صنایع که درسطح شهرک‌های صنعتی فعالیت می‌کنند، در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی افزود: با اجرای برنامه کاریابی برای مددجویان این نهاد، در شش ماهه نخست سال جاری زمینه برقراری ارتباط مستقیم هفت هزار و ۷۵۴ مددجوی تحت حمایت با کارفرمایان شهرک‌های صنعتی و سایر مراکز و موسسات کاریابی که نیازمند نیروی کار هستند، فراهم شده است.

حق گویان همچنین از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای ۶۹ هزار و ۴۹۶ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست امسال خبر داد و بیان کرد: این آموزش‌ها که با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و غیره ارائه می‌شود، به منظور خلق مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت اولیه برای ایجاد اشتغال و یا بکارگیری مددجویان انجام می‌شود.

مدیرکل امور حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد در ادامه از برگزاری آموزش‌های پایدار سازی و توسعه برای ۳۲ هزار و ۷۳۳ مددجو تحت حمایت این نهاد خبر داد و افزود: این آموزش‌ها با هدف ارتقای سطح دانش فنی و افزایش بازدهی و توسعه نگرش‌ها و توانایی‌های مجریان طرح‌های اشتغال انجام می‌شود.

وی مجموع اعتبار اختصاص یافته در سال جاری برای آموزش مددجویان تحت حمایت را ۴۱ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: از این میزان اعتبار برای شش ماهه نخست امسال حدود، ۱۷ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

حق گویان خاطر نشان کرد: مدت زمان دوره‌ها با توجه به استاندارد و نوع دوره برای هر آموزش متغیر بوده که به صورت گروهی و انفرادی در داخل و خارج از سازمان برگزار می‌شود.

مدیرکل امور حرفه آموزی و کاریابی کمیته امداد بیان کرد: بعد از پایان دوره‌های آموزشی، مددجویان از طریق کاریابی یا از طریق دریافت تسهیلات مشغول به کار می‌شوند و تا زمان اشتغال نظارت بر کار مددجویان وجود دارد.