به گزارش افکارنیوز،

 خستگی مزمن معضل زندگی مدرن بشر امروز است که حتی بسیاری از اوقات با استراحت هم از بین نمی رود. این مسئله به سن ربطی ندارد زیرا جوانان بسیاری را می بینیم که از خستگی دائمی شکایت می کنند.

خستگی مزمن در واقع به علت اختلال در سیستم ایمنی بدن، عدم تعادل هورمونی و عفونت های ویروسی به وجود می آید.

علائم شایع این بیماری عبارتند از:

خستگی

سردردهای غیر معمول

خوابی که شما را که سرحال نمی کند

ضعف حافظه 

افسردگی غیر قابل توجیه و منزوی شدن

احساس خستگی غیر معمول پس از انجام برخی کارها و استرس 

گلو درد

دردهای عضلانی غیر قابل توضیح

درد مفاصل حین حرکت بدن

بزرگ شدن غدد لنفاوی گردن و زیر بغل

خطوط نصف النهار بدن که به عنوان مسیر عبور انرژی بدن شناخته شده اند، می توانند به کاهش خستگی مزمن کمک کنند. این خطوط در سراسر بدن وجود داشته و به کمک طب سوزنی می توان عملکرد آنها را تنظیم کرد.

اعتقاد متخصصان بر این است که خطوط نصف النهار به شبکه توزیع انرژی در بدن و در نتیجه درمان خستگی مزمن مرتبط است.

بسیاری از پزشکان طب چین باستان ادعا می کنند که خط انرژی که درست از پشت گوش عبور می کند با افسردگی و خستگی مزمن مرتبط بوده و به آن نقطه گرم کننده سه گانه می گویند.

سان جیائو، گرم کننده، حرارت دهنده یا انرژی دهنده اصطلاحاتی است که به این خط انرژی بدن اطلاق می‌شود. نیم تنه بدن به سه منطقه جیائوی فوقانی (ناحیه قفسه سینه که عملکرد تنفس و گردش خون را تنظیم می کند)، جیائو میانی (منطقه شکمی فوقانی که عملکرد گوارش را تحت تاثیر قرار می دهد) و جیائو تحتانی (ناحیه تحتانی شکم که بر عملکردهای جنسی و فرآیند دفع مواد زاید اثر دارد) تقسیم می شود.

سان جیائو ارتباط بین جسم، ذهن و روح و روان است. این خط انرژی در واقع تنظیم کننده حرارت و آب و رطوبت بدن است اما زمانی که میزان انرژی که از این ناحیه عبور می‌کند بیش از حد شود با سندرم خستگی مزمن روبه‌رو می شویم.

ما به شما ۲ تکنیک معرفی می کنیم که با تسکین گرم کننده سه گانه بدن به کاهش و از بین بردن خستگی کمک زیادی می شود.

تکنیک اول:

فشار دادن نقطه پشت گوش که خط انرژی بدن از آن عبور می کند.

تکنیک دوم:

دست چپ خود را زیر زانو چپتان و دست راست خود را درست بالای آرنج چپتان قرار دهید.

شما باید دستتان را تا چند دقیقه به همین وضعیت نگه دارید تا احساس کنید حالتان بهتر شده و احساس سرحالی به شما دست دهد. این روش را به همین منوال برای سمت راست بدنتان تکرار کنید تا خستگی مزمن را به کلی ریشه‌کن کنید.