به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ علی ولیپور گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: ساعت ۰۳:۰۰ مورخه ۹۷/۸/۲۸ طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پزشکی اعلام شد که شخصی در خیابان باقرخان مورد اصابت گلوله قرار گرفته است، تیم اورژانش ۱۲۵ در محل حاضر و مشخص شد مرد جوانی از ناحیه پهلو مورد اصابت گلوله قرار گرفته که بلافاصله این شخص به بیمارستان امام خمینی منتقل و اقدامات درمانی در خصوص وی انجام شد.

وی افزود: ساعت ۰۵:۰۰ مورخه ۹۷/۸/۲۸ به کلانتری ۱۴۸ انقلاب اعلام شد که این شخص به علت شدت جراحت فوت کرده است، پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل و جهت ادامه رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرهنگ ولیپور گودرزی گفت: کارآگاهان اداره دهم در مرحله اول تحقیقات خود، با شناسایی هویت مقتول به نام سعید (۲۵ ساله) به محل سکونت وی در شهرستان اسلامشهر رفته و در تحقیقات از خانواده مقتول مطلع شدند که سعید ساعت ۲۳:۰۰ مورخه ۹۷/۸/۲۶ به همراه یکی از دوستانش به نام مراد (۳۴ ساله) از منزل خارج شده و پس از آن دیگر با برنگشته و به تماس‌های اعضای خانواده پاسخ نداده است.

وی اظهار کرد: دستگیری مراد در دستور کار کارآگاهان اداره قرار داشت و مشخص شد وی در پرونده‌ سرقت مسلحانه گوشی‌های تلفن همراه در مورخه ۹۷/۸/۲۸ توسط اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شده و در حال حاضر در اختیار اداره یکم قرار دارد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده، مراد در اختیار اداره دهم پلیس قرار گرفت. وی در اظهارات اولیه منکر ارتکاب جنایت شد و مدعی شد که ساعت ۲۳:۰۰ مورخه ۹۷/۸/۲۶ پس از مصرف شیشه به همراه سعید از خانه‌ پدر سعید خارج شدیم، اما پس از مدت کوتاهی، سعید را با ماشین به درب منزلش بازگردانده و پس از آن هیچ خبری از وی ندارد.

وی افزود: تحقیقات در خصوص بررسی صحت اظهارات مراد در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا اینکه مشخص شد گوشی تلفن همراه بدست آمده از مراد در زمان دستگیری، در واقع متعلق به سعید بوده است؛ لذا بار دیگر تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت و این بار در حالیکه مراد چاره‌ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، صراحتا عنوان کرد که سعید با شلیک گلوله اسلحه کمری وی به قتل رسیده است.

مراد در اعترافاتش به کارآگاهان گفت:: پس از مصرف شیشه، ساعت ۲۳:۰۰ مورخه ۹۷/۸/۲۶ به همراه سعید از خانه پدرش خارج شدیم؛ به پیشنهاد سعید با ماشین شخصی من، برای سرقت و زورگیری به منطق شمال و شمال غرب تهران در مناطق شهران و شهرک قدس آمدیم؛ سعید رانندگی می‌کرد و من نیز کنار او نشسته بودم؛ در یک لحظه اسلحه را از زیر صندلی شاگرد راننده خارج کردم که ناگهان تیری از اسلحه شلیک شد و در حالیکه سعید در حال رانندگی بود تیر شلیک شده به پهلوی راست او اصابت کرد؛ سعید را به مقابل بیمارستان رساندم و طی تماس با ارژانس اعلام کردم که شخصی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در فاصله ۱۰۰ متری از درب اصلی بیمارستان روی زمین افتاده است؛ سعید را از ماشین خارج کرده و روی زمین قرار دادم و خودم با کمی فاصله منتظر آمدن اورژانس ایستادم تا اینکه اورژانس در محل حاضر شد و او را به بیمارستان منتقل کردند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: در حال حاضر تحقیقات از متهم در دو پرونده جداگانه‌ی قتل عمد و سرقت مسلحانه در معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است و متهم با صدور قرار بازداشت موقت صادره از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.