به گزارش افکار نیوز به نقل از مهر، "سنجاب ارغوانی" اصطلاحی است که در زبان انگلیسی برای نشان دادن "گزینه بسیار مطلوبی که وجود ندارد" استفاده می شود.

اکنون به نظر می رسد که " سنجاب ارغوانی " واقعاً وجود دارد. درحقیقت، یک زوج آمریکایی ساکن سواحل " جرسی " در پنسیلوانیا در باغ خانه خود سنجابی را به دام انداختند که به رنگ ارغوانی است.

" کانی امرت " زمانی که همسرش " پرسی " را صدا زد تا یک مخلوق عجیب را به وی نشان دهد به چشمان خود اعتماد نمی کرد.

پس از اینکه این زوج توانستند این حیوان را به دام اندازند از آن چند عکس گرفتند و به همسایگان خود نشان دادند تا آنها هم نظرشان را درباره رنگ عجیب این سنجاب بگویند. سپس، حیوان را آزاد کردند و اجازه دادند که به جنگل بازگردد.

همچنین، این خانواده با دانشمندان تماس گرفتند و از آنان خواستند تا درباره اینکه چگونه یک سنجاب می تواند ارغوانی باشد توضیح دهند.

پوست خز این جوندگان کوچک می تواند تنوع رنگی بسیاری شامل قرمز، خاکستری، قهوه ای، سیاه و حتی سفید(در موارد زالی) داشته باشد اما بی تردید توضیح درباره یک خز ارغوانی کمی دشوار است.

براساس گزارش دیلی میل، درحقیقت هنوز به درستی مشخص نیست که این سنجاب چگونه به رنگ ارغوانی درآمده است اما این احتمال وجود دارد که کسی آن را رنگ کرده باشد. هرچند به نظر می رسد این رنگ یک دست تر از چیزی است که بتوان گفت با اسپری رنگ شده است.

همچنین اگر این سنجاب در اثر بی احتیاطی داخل حوضچه رنگ یا ترکیبات شیمیایی می افتاد تاکنون زنده نمانده بود.

" کریش پیلای "، استاد دانشگاه پنسیلوانیا توضیحی برای رنگ پوست خز این سنجاب ارائه کرد و گفت که به نظر می رسد این حیوان با رنگ " ارغوانی امپراتوری " رنگی شده است. این رنگ یک ترکیب بروم ارگانیک است که در میان جانوران نرم تن به وفور یافت می شود.

این محقق با تائید بر اینکه این موقعیت اصلا برای این سنجاب خوب نیست خاطرنشان کرد که به نظر می رسد مقدار بروم در سیستم بدن این جونده بسیار بالا باشد.

کاملاً غیرعادی - یک زوج آمریکایی در باغ خانه خود این سنجاب عجیب را پیدا کردند

بی نظیر - سنجابها می توانند رنگهای متنوعی شامل قرمز، قهوه ای، سیاه، خاکستری و حتی سفید داشته باشند اما رنگ اغوانی بی نظیر است

غیرقابل توضیح - دانشمندان هنوز نمی دانند چه توضیحی می توانند برای رنگ ارغوانی این جونده کوچک ارائه کنند